Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як очистити ватерлінію та стінки басейну від нальоту та мінералів

Як очистити ватерлінію та стінки басейну від нальоту та мінералів

Догляд за чашею плавального басейну – це одна з обов’язкових умов безпечного відпочинку. Слід зазначити, що дно, стінки та ватерлінія резервуару досить схильні до появи нальоту та вапняних відкладень. Забруднення такого типу можуть нанести шкоду відпочивальникам та негативно вплинути на стан покриття басейну. Тому, як тільки такі утворення з’явилися на лінії води, від них треба позбавлятися.

Причини утворення мінеральних відкладень та нальоту

Зазвичай причиною появи мінеральних відкладень та вапняного нальоту ватерлінії стає жорстка вода. В процесі експлуатації на поверхнях басейну з’являються осади солей кальцію та нальот, що утворюють з’єднання різних металів. Такі відкладення досить жорсткі на дотик, мають коричневий іржавий або білий вапняний колір. З часом в них починають розвиватися водорості та шкідливі мікроорганізми.

Що зробити, щоб попередити появу відкладень

Ватерлінія та стінки басейну залишатимуться чистими максимально довго у разі дотримання профілактичних заходів. З першого дня експлуатації басейну слід регулярно прибирати поверхню басейну від стороннього сміття: листя, гілочок, трави, паперу, різних речей. Окрім того, фахівці рекомендують раз на тиждень очищувати стінки та зону ватерлінії за допомогою спеціальних щіток і скребків. Ще на етапі монтажу резервуару треба передбачити у штучній водоймі ефективну фільтрацію, а в процесі експлуатації слід відповідально ставитися безпосередньо до процесу водопідготовки.

Процес має включати етапи:

  • Пом’якшення води - проводиться за допомогою спеціальних засобів. Так у продажу є спеціальні засоби для зниження кальцієвої жорсткості та видалення металів з води. Також власники басейнів можуть скористатися препаратами для видалення заліза, марганцю, міді та інших металів.
  • Підтримання рівня pH. Зазвичай рівень кислотно-лужного балансу рекомендується підтримувати на позначці 7,2-7,4. У випадку невідповідності цим показникам, коригувати pH можна за допомогою препаратів категорії pH-плюс та pH-мінус.
  • Дезінфекцію води – найефективнішим вважається хлорування, але у випадку непереносимості цієї речовини обеззараження води проводиться за допомогою активного кисню.
  • Боротьбу з водоростями – для цього в воду вводять альгіцид, який порушує життєдіяльність водоростей та допомагає хлору боротися з ними.

Якщо ж мінеральні відкладення та нальот усе ж таки з’явилися на стінках та в області ватерлінії, варто застосовувати більш радикальні методи.

Як боротися з нальотом та мінеральними відкладеннями на ватерлінії

Зважаючи на характер та структуру мінеральних відкладень та вапняного нальоту, за допомогою звичайних побутових засобів позбавитися від них не вдасться. Власникам басейну ще на початку експлуатації резервуару варто обзавестися спеціальним приладдям та засобами для чищення.

  • Щодо приладдя, то в запасі слід мати спеціальні щітки та скребки для очищення стінок і ватерлінії. До них також варто придбати спеціальні телескопічні штанги.
  • Щодо засобів для очищення, це можуть бути універсальні препарати для поверхонь басейну, а також засоби, призначені для очищення резервуару безпосередньо в районі ватерлінії.

Як правило, до складу таких спеціальних сумішей входять соляна кислота, поверхнево-активні речовини, спирт, а також ароматичні та корисні домішки. Кислота допомагає м’яко, без шкоди для покриття поверхонь розчинити відкладення. Після оброблення спеціальним засобом, стіни та ватерлінія набувають естетичного та приємного вигляду. Усе що треба в подальшому зробити власнику, так це привести до відповідних норм показники хлору та pH.