Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як нагріти воду у басейні в домашніх умовах

Як нагріти воду у басейні в домашніх умовах

Басейном на присадибній ділянці вже нікого не здивуєш. Практично усі власники резервуарів намагаються зробити такий відпочинок максимально комфортним. Це стосується зокрема оптимального температурного режиму води.

Відповідно до рекомендацій медиків, максимально комфортна температура води для дорослих має становити 24-28С, для дітей – 29-32С. Зважаючи на те, що літом тепло не в усі дні, а в осінні тим паче, варто ще під час встановлення басейну замислитись про те, як зберігати воду теплою.

Яким чином забезпечити підігрів води в басейні

Сучасні виробники вже попіклувались про підігрів води в сучасних басейнах. Доукомплектувавши резервуар одним із приладів, господарям штучної водойми вдасться забезпечити максимально комфортну температуру води в ній, а також істотно продовжити купальний сезон. Отже, підігріти воду можна за допомогою:

  • теплового насосу;
  • теплообмінника;
  • електронагрівача;
  • солярного колектора.

Під час вибору нагрівального обладнання потрібно врахувати розмір та місце розташування басейну, умови експлуатації резервуару, джерело живлення, потенційні витрати електроенергії, кліматичну зону, період експлуатації, ефективність нагрівання.

Плюси та мінуси нагрівального обладнання

Теплові насоси. Це один із найпоширеніших та ефективних видів назрівального обладнання для басейнів. Воно поглинає теплову енергію повітря і через теплообмінник передає його воді. Коефіцієнт ефективності у такого устаткування дуже високий, а електроенергія використовується лише для забезпечення роботи повітряних вузлів. Окрім того, тепловий насос може не лише підігрівати воду, а й охолоджувати її у особливо спекотні дні. Чи не єдиним мінусом такого обладнання є його дороговартісність.

Теплообмінники. Таке обладнання дозволяє акумулювати тепло ззовні, а потім передавати його воді. Конструкція теплообмінника продумана так, що вода, яка надходить до басейну підігрівається за рахунок теплопередачі. Устаткування працює від опалювальних систем, теплових насосів, котлів та сонячних колекторів. Теплообмінники легко та швидко монтуються, вони надійні та економні, недорогі, однак нагрів води в басейні відбувається достатньо довго.

Електронагрівачі. Установка обладнання такого типу – це можливість нагріти воду в резервуарі досить швидко. Електронагрівачі працюють на базі встановлених всередині ТЕНів. Вони є відмінним варіантом для басейнів з невеликим об’ємом, купелей чи СПА. Даний тип устаткування має компактні розміри, просте в управлінні, дозволяє регулювати потужність. До недоліків можна віднести необхідність забезпечення енергоджерела та якісної проводки, а також залежність від мережевих параметрів та цін на електроенергію.

Солярні колектори. Цей тип нагрівального обладнання завоював популярність завдяки своїй автономності та екологічності. Підігрів води відбувається завдяки енергії, яку накопичує устаткування. Потім вона передається воді шляхом нагрівання внутрішнього носія. Агрегат підключається до системи фільтрації і не залежить від електроносіїв. Завдяки солярним колекторам обігрів води відбувається швидко, обладнання легко монтується та просто експлуатується, дуже економне. Щодо недоліків, то це залежність від погодних умов.

Як доглядати за басейном з підігрівом

Який би варіант підігріву не було обрано, варто пам’ятати про чистоту та безпечність води у басейні. Кожен власник штучної водойми має розуміти, що тепла вода – це створення більш сприятливих умов для розвитку бактерій та мікроорганізмів. Тому, як і в басейнах без підігріву, варто слідкувати за водою, організувавши її очищення у 2 етапи:

  1. Механічне – видалення великого та дрібного сміття за допомогою фільтраційного обладнання;
  2. Хімічне – очищення з використанням спеціальних хімічних засобів, що дозволяють протистояти розвитку водоростей, мікроорганізмів та інших видів органіки.

Механічне очищення передбачає використання одного з трьох видів фільтрів: картриджних, пісочних або діатомових.

Що стосується хімічного очищення, воно має 4 етапи:

  • Проведення знезараження води. Відбувається за допомогою хлору, брому або активного кисню.
  • Підтримання кислотно-лужного балансу (рівня pH). Оптимальний показник не має перевищувати значення 7,4. У разі потреби варто скористатись засобами для підвищення або зниження рівня.

  • Прибирання жирових та механічних часточок, які не вловлюються фільтрами. У цьому допомагають флокулянти (коагулянти). Це активні нешкідливі речовини, які вступають у швидку реакцію з дрібними фракціями забруднень, перетворюючись на великі пластівці, які видаляються фільтром.

  •  Профілактика та боротьба з водоростями. В асортименті сучасних виробників є ефективні засоби – альгіциди, що допомагають боротися з водоростями ще на клітковому рівні.

Тож, як доводить наша стаття, комфортний відпочинок біля басейну можливий за будь-якої погоди. Варто заздалегідь попіклуватися про нагрівач води та регулярно слідкувати за чистотою басейну.