Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як хімія для басейну впливає на газон

Як хімія для басейну впливає на газон

Маючи басейн на території свого подвір’я, переважна більшість власників дбає про безпеку свого газону. І  одним з головних питань при використанні басейну може бути те, куди зливати велику кількість води, чи буде вона безпечною для навколишнього середовища. Вона може бути використана з користю – для зрошення рослин, але важливо знати, для яких культур буде корисною та як часто її можна застосовувати. 

Вода з басейну: шкода чи користь для поливу рослин

Для багатьох власників басейну злити велику кількість води може виявитися проблемою. Саме тому вони шукають спосіб, як використати її з користю. Щоб такий полив був безпечним для рослин, важливо, щоб концентрація солей у воді була не вище 2 г/л. Це дозволить мінімізувати негативний вплив рідини на рослини. Якщо показник буде більшим на 1-1,3 показники, така вода може використовуватися для легкого зрошування газонної трави та деяких садових культур, але краще полив здійснювати на незначній відстані від рослини, а не безпосередньо на кореневу систему. Якщо використовувати її для зрошення саме газону (не на постійній основі), то критичної ситуації можна уникнути. Використовуючи, як хлоровану, так і солону воду для поливу, враховувати тип ґрунту, частоту опадів.

Плануючи використати воду зі штучної водойми для поливу, варто звернути увагу, що ні натрій, ні хлор, які частіше всього входять до хімії для басейну, не являють великої цінності для розвитку рослин. Саме через це їх велика концентрація може погубити культури, особливо овочеві. До цього списку також входять плодові рослини, тютюн, виноград.

Чи шкідливі реагенти, які використовують для обробки води?

  • Реагенти з вмістом хлору. Серед всіх дезінфікуючих засобів, хлор може бути найнебезпечнішим, особливо, якщо концентрація речовини значна. Особливу небезпеку така вода становить для молодих рослин та щойно засадженої ділянки. В разі, якщо все таки в планах використати воду, шкода її мінімізується, якщо вона відстоїться протягом 7 днів.

  • Перекис водню (якщо власник застосовує цей неефективний і застарілий метод очистки води). Засіб, який має не такий дезінфікуючий ефект, як хлор, але є безпечним для навколишнього середовища. Якщо ж до перекисі водню додані й інші компоненти, воду застосовувати в господарстві краще з обережністю.

  • Альгіциди. Засоби, без яких не обійдеться процедура видалення водоростей з басейну і агресивна дія їх направлена тільки на цей вид мікроорганізмів. При цьому спеціалісти не вважають воду з додаванням альгіциду безпечною для використання в господарських цілях. Вона може бути токсичною для навколишнього середовища.

Вода з басейну: як використати з користю

Якщо на ділянці не передбачена наявність центральної каналізації або заздалегідь підготовленої дренажної ями, воду з басейну можна використати в господарських цілях. Щоб таке використання було корисним та безпечним, власник штучної водойми повинен врахувати кілька простих рекомендацій.

  • Не допускати перезволоження ґрунту - правило актуальне, як для використання води з басейну, так і звичайної.

  • Краще не використовувати для поливу та не зливати на ділянку воду, концентрація солі в якій перевищує 2 г/л. Виключення – зрошування газону (за умови, якщо показник не перевищує 3,3 г/л).

  • Врахувати, що є ряд культур, які заборонено поливати водою з басейну (особливо, якщо вона була оброблена хлором).

  • Не рекомендовано застосовувати таку воду для поливу ґрунту з завищеною кислотністю, оскільки самі сполуки хлору значно підвищують цей показник.

  • Якщо до води був доданий реагент, безпечно для поливу її можна застосовувати тільки після того, як вона відстоїться 5-7 днів.

Використання води з басейну для поливу газону та інших культур повинно бути обережним та продуманим, оскільки такі сполуки часто мають негативний вплив на рослини.