Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як часто потрібно міняти воду в чані

 Як часто потрібно міняти воду в чані

Чан – це один з найприємніших та корисних видів відпочинку. Така купель виглядає, як велика ємність з водою та сидячими місцями. Як правило, її розташовують просто неба. Головний секрет чану – постійний підігрів. Під ним вирує живе вогнище, яке поступово піднімає температуру.

Відпочинок в чані – це можливість розслабитися та оздоровитися. Як правило, в воду додають цілющі трави або ефірні масла. Ця водна процедура сприяє покращенню роботи кишково-шлункового тракту, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Чани допомагають зняти втому, стрес, лікують безсоння.

Раніше відпочити в чані здебільшого пропонували лише в Карпатах. Тепер такий вид релаксу доступний багатьом, у т.ч. чани встановлюють на приватних подвір’ях.

З якою періодичністю потрібно змінювати воду в чані

Однозначної відповіді на питання, як часто міняти воду в чані - немає. Все залежить від місця розташування чану, інтенсивності його використання, регулярності прибирання та застосування або навпаки ігнорування спеціальної хімії.

Якщо чан розташований на приватній ділянці, відпочинок у ньому відбувається на вихідних, господарі користуються спеціальними засобами для дезінфекції та підтримки води у прийнятному стані, замінювати воду можна раз на два тижні, а то й раз на місяць.

У разі, коли ємність є складовою СПА-комплексу і прохідність відпочивальників дуже велика, міняти воду в чані потрібно щоденно. Інколи господарі таких споруд взагалі замінюють рідину після кожної групи відпочивальників, однак, при цьому ще й використовують засоби спеціальної хімії.

Чому варто використовувати спеціальну хімію для чану

Чан – це ємність, що розташовується під відкритим небом. Відповідно, вона не захищена від потрапляння пилу, сміття та іншого бруду, який провокує розвиток різних патогенних мікроорганізмів.

Окрім того, варто взяти до уваги той факт, що вода в чані постійно підігрівається, а тепле середовище сприяє розвитку мікробів, вірусів, грибків та водоростей.

Змінюючи воду господарі чанів досягають лише відносної безпечності. Повністю дезінфікувати та убезпечити купель допомагає спеціальна хімія, вона:

  • знезаражує воду;

  • підтримує воду у безпечному стані;

  • попереджує розвиток водоростей;

  • пом’якшує воду;

  • створює комфортне середовище для відпочивальників.

Які засоби спеціальної хімії варто додавати у чан

Щоб створити безпечне та комфортне середовище, а також для того, аби запобігти частій заміні води власникам чанів варто користуватись:

  • Засобами для дезінфекції – це препарати на основі хлору або активного кисню. Вони знезаражують воду та пригнічують розвиток хвороботворних мікроорганізмів.

  • Засобами для підтримки pH – це препарати категорії pH-плюс та pH-мінус, які допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс у чані на необхідному рівні. Для вимірювання рівня pH варто мати під рукою спеціальні тестери.

  • Альгіцидами – це засоби для профілактики та боротьби з зеленими шкідниками. Препарати  допомагають знешкодити водорості ще на рівні спор.

  • Пом’якшувальні засоби – спеціальна хімія, яка дає можливість пом’якшити воду зі свердловин та водогонів. У ній зазвичай присутні солі магнію, калію та інших металів. Якщо чан не обладнаний фільтраційною системою, такі засоби потрібно додавати обов’язково.

Якщо чан розташований на приватній ділянці і використовується не щодня, фахівці радять користуватися спеціальним накриттям. Воно не лише збереже воду у чистоті та безпечному стані, а й зменшить випаровування. Це також призведе до того, що замінювати воду в ємності потрібно буде значно рідше.