Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як часто потрібно хлорувати воду в басейні

Як часто потрібно хлорувати воду в басейні

Проведення дезінфекції води в басейні – обов’язкова процедура, правильне та своєчасне проведення якої дозволить насолодитися комфортним та змістовним відпочинком. Щоб середовище для відпочинку було безпечним, важливо не тільки знати нюанси процедури, але й те, як часто потрібно її проводити. Обробка хлором проводиться регулярно (частота – 2-3 рази в тиждень – в залежності від частоти використання штучної водойми).

Частота проведення процедури та кількість хлору залежить від активності та умов експлуатації штучної водойми. Частіше обробка здійснюється, якщо басейном постійно користується велика кількість відпочиваючих, у води з’явився неприємний запах чи знаходиться багато органічних забруднювачів.

Також здійснюється шокове хлорування – посилене хлорування води в басейні, яке проводиться перед запуском навесні, при процедурі консервування. Також рекомендовано проводити таку процедуру 1 раз в місяць для профілактики (влітку, коли пік сонячної активності, вона просто необхідна). Для хлорування водного середовища можуть використовуватися різні форми випуску хлору: таблетки, гранули, рідина.

Особливості використання хлору в якості дезінфектора

Додавати хлор в басейн потрібно в період, коли конструкцією ніхто не користується. Для безпечного та ефективного використання засіб краще розвести водою перед додаванням у воду або ж скористатися спеціальними дозаторами. При використанні хлору важливою умовою є його правильне дозування. Якщо кількість не відповідатиме нормі, це може не тільки не дати необхідного ефекту, але й матиме негативний вплив на роботу обладнання.

Небезпечною буде не тільки недостатня кількість засобу, але і її надлишок. Саме тому спеціалісти радять при розрахуванні кількості препарату чітко орієнтуватися на рекомендації, вказані в інструкції. Врахувати, що дозування для шокової та регулярної обробки буде різним. Багато виробників пропонують комплексні засоби для обробки, які мають не тільки антисептичні та бактерицидні властивості, але й здатні забезпечити належну прозорість води, знешкодити водорості. При використанні хлору часто може відчуватися специфічний запах.

Мінімізувати проблему можна, якщо правильно розраховувати кількість препарату. Щоб підвищити ефективність обробки води хлором, краще проводити процедуру дезінфекції в нічний або вечірній час, оскільки під впливом ультрафіолету хлор швидко розпадається.

Чому важливо тримати оптимальний рівень ph

Однією з головних умов ефективного застосування хлору та іншої хімії для басейну є оптимальний рівень кислотно-лужного балансу. Ефективним та безпечним використання дезінфекторів буде, якщо цей показник знаходиться на рівні 7,0-7,6.

Якщо він перевищує вказаний рівень, то:

  • зростає ризик швидкого утворення нальоту на стінках басейну та обладнанні;
  • значно знижується ефективність засобу – для досягнення результату потрібна більша кількість препарату;

  • вода може мати різкий неприємний запах, а також провокувати подразнення шкіри та слизових оболонок.

Якщо показник балансу нижче 7,0:

  • швидке зношування деталей та обладнання (особливо металевих частин);

  • погіршення якості плитки та оздоблювальних матеріалів;

  • виникає відчуття роздратування слизових оболонок.

Вимірювання показника кислотно-лужного балансу здійснюється з допомогою спеціальних тестерів. Якщо отримані показники відрізняються від норми, їх можна врегулювати. Для цього виробниками хімії для басейнів передбачені спеціальні засоби (ph+, ph-). Потрібну кількість хімії окремо розводять у воді та рівномірно розподіляють по периметру штучної водойми. Для безпеки відпочиваючих рівень хлору та ph потрібно перевіряти не тільки перед обробкою, але й після проведення процедури.