Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Взаємозв'язок погодних умов і ефективності роботи теплового насосу в басейні

Взаємозв'язок погодних умов і ефективності роботи теплового насосу в басейні

Забезпечуючи комфортну температуру води в басейні, все більше господарів обирають теплові насоси. На такий вибір впливає декілька факторів. Основними з яких є суттєва економія електроенергії та фінансів, а також можливість подовжити купальний сезон. Проте чимало власників гідроспоруд усе ще вагаються. Причиною тому є побоювання щодо того, як обладнання працюватиме в холодну пору року.

Принцип роботи теплонасосів

Теплові насоси – це обладнання, що працює за рахунок низькопотенційної енергії навколишнього середовища. Її агрегат забирає з різних джерел, а саме води, ґрунту та повітря і перетворює на високопотенційну. Принцип роботи теплонасоса досить часто порівнюють з холодильником, тільки навпаки.

Тепловий насос складається з внутрішньої та зовнішньої частин. Між ними розташовані випарний та компресорний вузли. Усе обладнання теплонасоса з’єднується між собою трубопровідним контуром. Принцип роботи агрегату наступний:

  • теплоносій переміщується по зовнішньому трубопроводу теплового насоса та забирає з навколишнього середовища енергію з низьким потенціалом;
  • потрапляючи до випарного вузла, теплоносій призводить до закипання фреону, а в процесі нагріву холодоагент набуває газоподібного стану;

  • газ надходить у компресорний вузол, де продовжує розігріватись за рахунок тиску, що створюється;

  • холодоагент поступає в конденсатор, його температура знижується та відбувається зворотній процес перетворення на рідину;
  • зібрана холодоагентом з навколишнього середовища теплова енергія передається нагрівальній системі басейну.

Чи буде працювати теплонасос в холодну пору року

Варто відзначити, що теплові насоси, у порівнянні з іншим обладнанням аналогічного спрямування, мають низку переваг. Це суттєва економія електроенергії, ефективність, безшумна робота, можливість не лише підігріти воду, а й здатність утримувати її температуру на заданому рівні. Окрім цього, теплові насоси можна використовувати цілий рік, адже вони надійно захищені від промерзання, а тепло міститься в повітрі навіть за мінусових температур.

Щоб пояснити останній факт, варто звернутись до основ термодинаміки. Ця наука стверджує, що тепло - це одна з форм руху матерії, що є безладним рухом частинок, які становлять тіло атомів, молекул, електронів тощо. Зважаючи на цей факт, можна стверджувати, що навіть за мінусової температури у повітрі є тепло. Лише за температури -273 С відбувається повне припинення руху молекул та атомів. Проте повітряні теплові системи не рекомендується встановлювати в регіонах, де температура повітря опускається нижче -15 С. Ефективність таких насосів зменшується, як тільки починаються перші заморозки.

Температура ґрунту під землею у будь-яку пору року становить +7-8 С. Окрім того, технологічний процес монтажу геотермального теплового насосу передбачає прокладання контуру відбору тепла нижче рівня промерзання ґрунту. Тому насос типу ґрунт-вода нагріває воду незалежно від температури навколишнього середовища.

Те саме можна сказати й про водяні теплонасоси. У даному випадку труби контуру системи закладаються на глибині 3 м у водойму, криницю чи свердловину. Як правило, у наших кліматичних умовах, вода на такій глибині не замерзає.

Що стосується погодних умов під час експлуатації теплового насосу, то температура навколишнього середовища, вітер та опади впливають лише на швидкість охолодження чи нагрівання води. На роботу теплового насосу погода жодним чином не впливає. Навпаки, теплонасоси мають здатність підтримувати температуру води на заданому рівні з чим успішно справляються.