Тепловий насос – це спеціальний пристрій, що дає можливість підігріти воду за допомогою енергії навколишнього середовища, зекономивши при цьому енерго- та фінансові ресурси.
Обладнання складається із зовнішньої та внутрішньої частин, між якими розміщується випаровувальний та компресійний вузол. Усі блоки теплового насосу поєднується трубопровідним контуром.
Переваги теплових насосів
Теплові насоси є найекономнішими пристроями для підігріву воду із усіх, що існують на теперішній час. Пристрій отримує тепло з повітря та перетворює його на енергію, яка здатна підігріти воду. Окрім того, тепловий насос дає можливість:
-
зменшити споживання води та електроенергії;
-
швидко підігріти воду та підтримувати її температуру;
-
полегшити обслуговування резервуару;
-
подовжити плавальний сезон;
-
додати комфорту та зручності у користуванні резервуаром.
Власники басейнів можуть вибрати для встановлення один з трьох типів насосів. Це водяні, ґрунтові та повітряні. Найпопулярнішими в нашій кліматичній зоні є повітряні пристрої. Вони призначені для встановлення на відкритому просторі. Потужність теплового насосу визначається виходячи із габаритів резервуару. Окрім того, під час вибору обладнання слід звернути увагу на наступні фактори:
- місце розташування басейну – у приміщенні або просто неба, на сонці або в тіні;
-
об’єм резервуару;
-
тип басейну – каркасний, бетонний, композитний;
-
ступінь вологості повітря;
-
початкову та кінцеву температуру води;
-
середню температуру навколишнього повітря та інтенсивність остигання води.
Вибір місця для встановлення теплового насосу
Обов’язково слід звернуту увагу на габарити насоса та розміри місця, де його буде встановлено. Устаткування має стояти вільно, для його обслуговування та ремонту потрібно залишити достатньо вільного простору. Також треба врахувати інші нюанси:
-
місце встановлення має мати ефективну вентиляцію, щоб нічого не заважало руху повітряних потоків;
-
поблизу місця розташування теплового насосу не повинно бути джерел відкритого вогню або тепла;
-
у зоні встановлення обладнання потрібно передбачити захист від негативного впливу навколишнього середовища: опадів, пилу, сміття.
Як правило, для захисту теплових насосів від впливу зовнішніх чинників, власники басейнів встановлюють навіси. Деякі з господарів також монтують бічні стінки, однак з ними потрібно бути акуратними. Такі конструкції можуть створювати перепони для руху повітря. Готуючи місце для встановлення теплового насосу, також треба подбати про спеціальну металеву раму. Вона знадобиться для того, щоб забезпечити строго горизонтальне розташування обладнання. Таким чином досягають рівномірної роботи, запобігають вібрації та зайвому шуму.
Монтаж теплового насосу
Монтаж теплового насосу виконується з огляду на конструктивні особливості моделі. Робота передбачає:
-
підключення насосу до електромережі, при цьому електричні кабелі мають відповідати рекомендованому виробником перетину кабелю;
-
прокладку трубопроводів, один з яких відповідає за забір води з резервуару, інший – за подачу нагрітої води;
-
встановлення регулюючих клапанів та пристрою керування;
-
монтаж циркуляційного насосу за фільтром, але перед хлораторним пристроєм;
-
встановлення теплового насосу після фільтру, але перед хлораторним пристроєм.
Також під час монтажу слід подбати про належне заземлення, автоматичні вимикачі та захисні прилади витоку електроструму. Усі з’єднання по закінченню монтажу труб та підключення обладнання треба перевірити на герметичність.