Басейн – це один з найкращих способів відпочинку. Проте, щоб такий відпочинок був повноцінним (комфортним та безпечним) потрібно утримувати резервуар в чистоті, а вона залежить від багатьох факторів. Одним з них є температура навколишнього середовища та води.
Температура, як фактор впливу на хімічний баланс
У холодній воді біохімічні процеси відбуваються значно повільніше, а от у теплій вони протікають досить швидко. Підігрів води може відбуватися природнім шляхом завдяки сонцю, або за допомогою спеціального обладнання. Відповідно, у резервуарі створюється сприятлива атмосфера для розвитку шкідливих бактерій, вірусів та грибків.
У теплій воді також відбувається бурхливе розмноження флори та фауни. Без спеціальної обробки, вода в басейні може зацвісти.
Ще один важливий момент, про який говорять спеціалісти, це вплив температури на рівень pH у басейні. Нормальним вважається хімічний баланс, що відповідає показникам 7-7,5 одиниць. Проте, його підвищення чи зниження може призвести до негативних наслідків. Серед них:
-
зниження ефективності спеціальної хімії;
-
утворення нальоту та цвітіння;
-
дискомфорт та алергічні реакції у відпочивальників.
Зважаючи на усі вищенаведені факти, можна зробити висновок, що сонце та тепло допомагають створити комфортну атмосферу в басейні. Однак, у цей період треба підвищити пильність та уважніше ставитися до догляду за водним середовищем.
Як доглядати за басейном, коли тепло
Варто зазначити, що висока температура та тепла вода вимагають регулярного догляду та застосування спеціальної хімії. Це має бути:
- Стабілізація рівня pH. Нормою вважається показник, який перебуває в межах 7,0-7,5 одиниць. Якщо кислотно-лужний баланс нижче за норму, вода вважається кислою і басейну загрожує корозія. Проте, у разі підвищення температури, рівень pH, як правило, зростає. У такому разі підвищується лужність води. Наслідком підвищеного pH є бурхливий ріст водоростей, кальцієві відкладення на поверхнях чаші, подразнення слизових оболонок, сухість шкіри та алергічні реакції у відпочивальників. Відхилення від показника також загрожують зниженням ефективності спеціальної хімії, зокрема, дезінфектантів. Їх доведеться вносити у декілька разів більше.
-
Контролювати рівень кислотно-лужного балансу допоможуть спеціальні тестери, а регулювати pH можна за допомогою препаратів типу pH-плюс та pH-мінус.
- Шокова дезінфекція. Коли на початку сезону басейн наповнюють водою, до нього потрапляє чимало різних мікроорганізмів, грибків та водоростей. Під дією тепла вони починають розмножуватися та рости. Тому, на початку сезону обов’язково проводять шокову дезінфекцію води. На цьому етапі використовують шок-хлор та альгіцид. Перший миттєво розчинюється у воді та знищує патогенні мікроорганізми. Альгіциди допомагають приборкати водорості. Засіб знешкоджує зелених шкідників ще на споровому рівні, а також попереджує їх подальший розвиток.
-
Підтримуюча дезінфекція. Цей процес проводять після шокової обробки. Справа у тому, що під час користування басейном до нього потрапляє сміття, шматочки шкіри відпочивальників, листя, пил та інші дрібні організми. Через них вода починає псуватися, тому після шокової обробки слід проводити підтримуючу. Для її проведення виробники розробили таблетки хлору повільної дії. Як правило, вони на 80% складаються з повільного хлору. Він розчиняється поступово і в цей час знезаражує воду.
Так само, як і під час шокової обробки, на етапі підтримуючого прибирання потрібно вносити альгіцид. Оскільки басейн з теплою водою, який знаходиться під прямими сонячними променями, є прекрасним місцем для розвитку водоростей. Якщо з ними не боротися, то вже незабаром можна отримати слиз на стінках та обладнанні, воду з зеленим відтінком та неприємний запах.
Тож, можна підсумувати, температура має значний вплив на хімічний баланс у басейні, тому у спекотну погоду, слід підвищити пильність та ретельність прибирання. Значно полегшать цей процес засоби спеціальної хімії та регулярність прибирання. Спеціалісти навіть радять скласти спеціальний графік.