Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вплив погодних умов на ефективність роботи теплового насосу басейну

Вплив погодних умов на ефективність роботи теплового насосу басейну

Наявність басейну в будинку чи на ділянці ще не означає, що купатися в ньому можна щодня. Погодні умови та холодна вода досить часто стають на заваді відпочинку. Тож, чимало власників зважуються на встановлення спеціального обладнання для підігріву води. Воно дає можливість насолоджуватися плаванням кожного дня та подовжує купальний сезон.

Проте деяких власників гідроспоруд зупиняють фінансові витрати на електроенергію чи опалення, адже із встановленням пристроїв для підігріву води вони значно зростають. Зменшити витрати у 5-8 разів дає можливість тепловий насос. Під час його роботи на кожен витрачений кіловат електроенергії виробляється 5-8 кВт тепла.

Що таке тепловий насос

Тепловий насос – це пристрій, що забирає тепло з навколишнього середовища (вода, ґрунт, повітря) і доставляє його в опалювальний контур. Якщо говорити більш детально, то процес підігріву води відбувається наступним чином:

  • Теплообмінний блок (випаровувач) забирає тепло від низькопотенційного джерела енергії. Холодоагент, найчастіше використовується фреон, який циркулює по системі трубок, нагрівається та переходить у газоподібний стан.

  • Газ, що утворився, по системі трубок пересувається далі та потрапляє в компресор. Там, під тиском газ здавлюється та отримує додатковий нагрів, за рахунок чого його потенційна енергія збільшується ще більше.

  • На наступному етапі високопотенційний газ направляється в конденсатор теплового насоса та відіграє роль нагрівального елемента для остаточного середовища. Там накопичена теплова енергія вивільнюється і передається на теплоприймач. В результаті цього процесу холодоагент знову переходить у рідкий стан і повертається до зовнішнього теплообмінника. Також на цьому етапі відбувається зниження тиску.

Використання теплонасосів дозводяє суттєво економити. Майже 80% енергії, виробленої тепловими насосами, є безкоштовними. Електричну енергію такі агрегати використовують лише для функціонування.

Чи залежить робота теплонасоса від погодних умов

Окрім мінімальних витрат електроенергії теплові насоси мають ще низку переваг. Зокрема, це можливість використовувати такі пристрої цілий рік, у відкритих водоймах. Застосовувати агрегат можна навіть за мінусових температур, оскільки він надійно захищений від обмерзання. Проте не усі потенційні власники можуть зрозуміти як можна видобувати тепло з води, повітря чи ґрунту за від’ємної температури.

Тут варто згадати основи термодинаміки, яка дає визначення теплу. Тепло – це форма руху матерії, що представляє собою безладний рух частинок, які утворюють тіло (атомів, молекул, електронів). Тому, навіть за температури 0 С, коли замерзає вода, у повітрі ще є тепло. Так, його значно менше ніж за плюсової температури, але, тим не менш, відбувається рух атомів і, відповідно, виділяється тепло. Повне припинення руху молекул і атомів відбувається лише за температури -273 С, тому навіть взимку за мінусової температури у навколишньому середовищі є низькопотенційне тепло, яке можна трансформувати у високопотенційне та використовувати для підігріву води в басейні.

Що стосується ґрунту, то його температура під землею у будь-яку пору року становить +7-8 С. Геотермальні насоси передбачають встановлення вертикальних зондів, якими циркулює теплоносій. Під час циркуляції глибинними зондами він має нагрітися до максимально можливої температури. Потім розсіл надходить у теплообмінник теплового насоса, де контактує з холодоагентом, температура якого набагато нижча. На цьому етапі відповідно до другого закону темплодинаміки відбувається теплообмін: тепло передається від більш нагрітого розсолу менш нагрітому холодоагенту.

Зважаючи на закони природи та конструкцію теплонасосів можна зробити висновок, що робота такого обладнання не залежить від примх погоди. Проте на швидкість охолодження води в резервуарі вона впливає. Однак, однією з переваг теплових насосів є їх здатність підтримувати температуру води на заданому рівні.