Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Водохреща в басейні 2024

Водохреща в басейні 2024

Водохреще є одним з найбільших церковних свят. Цього року українці святкуватимуть Водохреща 6 січня, а не 19, як було раніше. Головним символом даного свята є вода. Церква говорить про те, що на Водохреще вона стає святою, незалежно від джерела: річка, озеро чи навіть власний басейн.

Однією з традицій Водохреща є пірнання у водойму. Вважається, що такий обряд очищає душу людини, змиває гріхи та дарує здоров’я. Слід наголосити, що купання має відбуватися лише в безпечних, спеціально облаштованих місцях і одним з них може стати саме басейн.

Підготовка басейна до хрещенських купань

Не завжди є можливість та час дістатися до ополонки в день Водохреща. Виручити може власний басейн, однак гідроспоруду також треба підготувати. Пірнання у басейн піде на користь душі та здоров’ю лише в тому випадку, коли вода в резервуарі чиста.

Отже, якщо дозволяють погодні умови, або басейн критий і вода в ньому не замерзає протягом року, варто підготувати територію навколо та саме водне середовище. Зробити це краще за декілька днів до свята:

 • розчистити доріжки, зняти захисне покриття, прибрати компенсатори у відкритих басейнах;
 • перевірити чистоту поверхні води, якщо вона забруднена, очистити басейн за допомогою сачка;

 • перевірити чистоту поверхонь на відсутність водоростей, грибка та іншої живності, яка може становити безпеку для хрещенських пірнальників;

 • перевірити рівень pH, він має відповідати показникам 7.2-7.6 одиниць, у протилежному випадку потрібно проводити корекцію хімією для басейну;

 • перевірити рівень хлору і якщо він не відповідає нормі, провести обробку води хлормісткими препаратами.

У разі, коли якийсь з необхідних чинників порушений, воду потрібно довести до чистого та безпечного стану. У цій справі допоможе спеціальна хімія для басейнів, а саме:

 • дезінфектори – можна скористатись препаратами на основі хлору, або засобами на основі активного кисню, які знешкоджують хвороботворних мікроорганізмів, бактерії та грибки;

 • альгіциди – додавання в воду цих препаратів допоможе у боротьбі з водоростями, які вже помітні, або перебувають у стані розвитку;

 • препарати для коригування pH – у разі перевищеного рівня кислотно-лужного балансу на допомогу прийдуть засоби pH-мінус, у протилежному випадку - pH-плюс.

В принципі, на те, щоб дотриматись традицій на Водохреще, виконаних заходів має вистачити. Проте, якщо планується влаштувати масове занурення в воду, також можна скористатися засобами для пом’якшення води (вони допоможуть довести воду до комфортного стану) та коагулянтами (дадуть можливість добитися прозорості водного середовища).

Що ще треба врахувати, пірнаючи в воду на Водохреще

Навіть підготувавши воду в імпровізованій ополонці, слід дотримуватись інших заходів безпеки:

 • пірнати в холодну воду строго заборонено вагітним, літнім людям, дітям до 6 років та особам, що мають хронічні захворювання;

 • в день пірнання заборонено вживати алкоголь;

 • заходити в воду потрібно поступово, а зайшовши не можна проводити в ній більше 10 секунд;

 • занурюватися у воду з головою вкрай небезпечно;

 • після виходу з води, треба швидко обтертися сухим рушником, вдягти теплий сухий одяг та випити гарячого чаю.

Лікарі зазначають, що людям незагартованим слід поставитися до занурювання в холодну воду дуже обережно. Якщо християнин має намір на Водохреще пірнути в ополонку чи басейн з холодною водою, йому краще загартовувати організм заздалегідь. Почати краще за декілька місяців поступово підвищуючи навантаження. Після Водохреща відкритий басейн треба знову закрити, щоб він дочекався весни та наступного купального сезону у максимально підготовленому стані.