Водохреще є одним з найбільших церковних свят. Цього року українці святкуватимуть Водохреща 6 січня, а не 19, як було раніше. Головним символом даного свята є вода. Церква говорить про те, що на Водохреще вона стає святою, незалежно від джерела: річка, озеро чи навіть власний басейн.
Однією з традицій Водохреща є пірнання у водойму. Вважається, що такий обряд очищає душу людини, змиває гріхи та дарує здоров’я. Слід наголосити, що купання має відбуватися лише в безпечних, спеціально облаштованих місцях і одним з них може стати саме басейн.
Підготовка басейна до хрещенських купань
Не завжди є можливість та час дістатися до ополонки в день Водохреща. Виручити може власний басейн, однак гідроспоруду також треба підготувати. Пірнання у басейн піде на користь душі та здоров’ю лише в тому випадку, коли вода в резервуарі чиста.
Отже, якщо дозволяють погодні умови, або басейн критий і вода в ньому не замерзає протягом року, варто підготувати територію навколо та саме водне середовище. Зробити це краще за декілька днів до свята:
- розчистити доріжки, зняти захисне покриття, прибрати компенсатори у відкритих басейнах;
-
перевірити чистоту поверхні води, якщо вона забруднена, очистити басейн за допомогою сачка;
-
перевірити чистоту поверхонь на відсутність водоростей, грибка та іншої живності, яка може становити безпеку для хрещенських пірнальників;
-
перевірити рівень pH, він має відповідати показникам 7.2-7.6 одиниць, у протилежному випадку потрібно проводити корекцію хімією для басейну;
- перевірити рівень хлору і якщо він не відповідає нормі, провести обробку води хлормісткими препаратами.
У разі, коли якийсь з необхідних чинників порушений, воду потрібно довести до чистого та безпечного стану. У цій справі допоможе спеціальна хімія для басейнів, а саме:
- дезінфектори – можна скористатись препаратами на основі хлору, або засобами на основі активного кисню, які знешкоджують хвороботворних мікроорганізмів, бактерії та грибки;
-
альгіциди – додавання в воду цих препаратів допоможе у боротьбі з водоростями, які вже помітні, або перебувають у стані розвитку;
-
препарати для коригування pH – у разі перевищеного рівня кислотно-лужного балансу на допомогу прийдуть засоби pH-мінус, у протилежному випадку - pH-плюс.
В принципі, на те, щоб дотриматись традицій на Водохреще, виконаних заходів має вистачити. Проте, якщо планується влаштувати масове занурення в воду, також можна скористатися засобами для пом’якшення води (вони допоможуть довести воду до комфортного стану) та коагулянтами (дадуть можливість добитися прозорості водного середовища).
Що ще треба врахувати, пірнаючи в воду на Водохреще
Навіть підготувавши воду в імпровізованій ополонці, слід дотримуватись інших заходів безпеки:
-
пірнати в холодну воду строго заборонено вагітним, літнім людям, дітям до 6 років та особам, що мають хронічні захворювання;
-
в день пірнання заборонено вживати алкоголь;
-
заходити в воду потрібно поступово, а зайшовши не можна проводити в ній більше 10 секунд;
-
занурюватися у воду з головою вкрай небезпечно;
-
після виходу з води, треба швидко обтертися сухим рушником, вдягти теплий сухий одяг та випити гарячого чаю.
Лікарі зазначають, що людям незагартованим слід поставитися до занурювання в холодну воду дуже обережно. Якщо християнин має намір на Водохреще пірнути в ополонку чи басейн з холодною водою, йому краще загартовувати організм заздалегідь. Почати краще за декілька місяців поступово підвищуючи навантаження. Після Водохреща відкритий басейн треба знову закрити, щоб він дочекався весни та наступного купального сезону у максимально підготовленому стані.