Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вода в чані як чистити

Вода в чані як чистити

Чан – це купель для відпочинку, що, як правило, встановлюється на відкритому повітрі. Класична ємність має форму півсфери та виготовляється з чавуну, її наповнюють водою, на дно кладуть каміння великих розмірів, яке допомагає збалансувати температуру та зберегти тепло. Чан потрібно довго нагрівати на вогнищі, однак, він так само довго тримає температуру. Існують також сучасні пластикові та дерев’яні чани – купелі, які нагріваються з допомогою електрики та мають підсвітку, терморегулятори, ефекти джакузі.

Купання в чанах – це процедура, що знайома людству з давніх-давен. Вона зародилася в гірських регіонах і до недавнього часу була привілеєм мешканців Альп, Піренеїв та Карпат. Нині чани більш доступні. Їх встановлюють у відпочинкових комплексах, готелях, СПА і, навіть, на приватних ділянках. Такої популярності чани набули не лише через свою екзотику, а й завдяки користі, яку вони приносять здоров’ю.

Корисні властивості води в чані

Окрім того, що чан – це неймовірне задоволення та можливість розслабитися, такий відпочинок має ще й лікувальний фізіотерапевтичний ефект. Чани позитивно впливають на:

  • опорно-руховий апарат;

  • серцево-судинну систему;

  • роботу кишково-шлунковго тракту;

  • нервову систему;

  • імунну систему;

  • стан шкіри.

Як доглядають за чаном та водою

Відпочинок в чанах має свою специфіку. Чани це перед усім:

  • тепла вода, яка підігрівається до 43-45 градусів;

  • груповий відпочинок – як правило, ємність вміщує до 10 осіб;

  • розташовуються на відкритій території;

  • в воду додаються різні добавки.

Що стосується останнього моменту, то, як правило, в чани додають ароматні масла, трави, ягоди, молоко й інколи навіть вино.

Зважаючи на усі вищеперелічені фактори, вода в чанах швидко забруднюється і її треба чистити. Тепле середовище сприяє розмноженню патогенних мікрооорганізмів, а з тілами відпочивальників в воду також потрапляють часточки шкіри, косметики, волосся. Зважаючи на це, до водопідготовки та очищення води в чанах слід ставитись дуже відповідально. Для цього можна використовувати механічні засоби (щітки, скребки, сачки) та хімічні препарати (спеціальну хімію). В період, коли чан не використовується, його краще закривати спеціальним накриттям. Це зменшить випаровування та забруднення води.

Спеціальна хімія для очищення води в чанах

Про спеціальну хімію для очищення води в чані варто поговорити окремо, адже такі препарати допомагають не лише зберегти воду в чистоті. Вони гарантують безпечний та приємний відпочинок. Сучасні виробники пропонують великий асортимент спеціальних засобів, однак, серед них є такі, які варто додавати в ємність обов’язково:

  • Дезенфіктанти. Це засоби, що допомагають чистити воду в чані від патогенних мікроорганізмів: мікробів, бактерій, грибків. Найпопулярнішими та найдоступнішими є препарати на основі хлору, хоча дехто віддає перевагу засобам на основі активного хлору.

  • Засоби для коригування pH. До цієї групи відносяться препарати категорії pH-плюс та pH-мінус. Вони допомагають довести кислотно-лужний баланс води до норми у 7.2-7.4 одиниць. Від цього показника залежить комфорт відпочивальників та ефективність інших засобів спеціальної хімії.

  • Альгіциди. Препарати такого типу допомагають боротися з водоростями, а також виконують профілактичну дію. Вони знешкоджують зелених шкідників ще на споровому рівні.

  • Препарати для пом’якшення води. Вода в чани зазвичай подається із свердловини чи водогону. Як правило, в ній містяться часточки заліза, магнія, калія, які негативно впливають на якість води, стан поверхонь ємності та комфорт відпочивальників.

Варто зазначити, що вносити такі засоби потрібно регулярно. Періодичність залежатиме від інтенсивності використання чану, його розмірів, якості води.