Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вибір засобів для фонтанів

Вибір засобів для фонтанів

Дуже часто власники прибудинкових ділянок встановлюють на території басейни, фонтани та декоративні ставки. Безперечно, штучна водойма – це зручно і красиво, проте вона вимагає ретельної турботи. Без регулярного очищення водоймищі загрожує інтенсивний розвиток водоростей та мікроорганізмів, а також швидке забруднення поверхонь. Всі ці фактори здатні перетворити красивий ландшафтний елемент на неприємне болото. Щоб уникнути такої ситуації, варто взяти на озброєння різні методи очищення. У цій статті можна ознайомитися з рекомендаціями щодо вибору хімії для садових фонтанів та її використання.

З якими проблемами можуть зіткнутися власники декоративних фонтанів

Великою перевагою фонтанів є практично постійна циркуляція води. Це сприяє тому, що вода в таких водоймищах застоюється значно менше, ніж у басейнах та інших резервуарах зі стоячою водою. Тим не менш, власники садових фонтанів також можуть зіткнутися із низкою проблем.

Як правило, вода у фонтани подається з магістральних водопроводів, свердловин або колодязів. Дуже часто на початковому етапі вона має високий рівень жорсткості, що може призвести до утворення іржі чи вапняного нальоту на стінах резервуару, деталях насосного обладнання, декоративних елементах.

У садові фонтани постійно заноситься різне сміття. Це може бути листя, гілки, пилок рослин, суперечки грибків та водоростей. Враховуючи те, що більшість фонтанів мають закритий цикл роботи та не оснащені фільтрами, забруднення залишаються у воді. Згодом вони перетворюються на осілий на поверхнях глистий наліт і можуть осісти на деталях насоса.

Звісно, ​​у фонтанах водорості розвиваються значно рідше. В основному така проблема виникає, коли дуже рідко вмикається циркуляція води. Під час теплої сонячної погоди без увімкнення циркуляції для появи водоростей достатньо кількох днів.

Правила обслуговування садових фонтанів

Щоб садовий фонтан радував чистотою та прозорою водою, слід дотримуватися кількох правил:

  • регулярно проводити механічне очищення води, резервуару та обладнання від сміття, бруду та нальоту;

  • регулярно доливати у фонтан воду, т.к. її недолік може призвести до несправностей насосного обладнання;

  • за наявності фільтра, його необхідно періодично чистити;

  • у фонтанах закритого типу воду слід змінювати щомісяця або застосовувати спеціальну хімію.

Хімія для декоративних фонтанів

Сьогодні спеціалізовані магазини пропонують великий вибір хімії для фонтанів. При цьому якщо на ділянці встановлено ще й басейн, на хімії для фонтанів можна заощадити. Хімія для басейнів цілком підходить для догляду садових фонтанів.

Для фонтанів замкнутого циклу дуже важливо використовувати м'яку воду. Тільки в цьому випадку вдасться уникнути іржі та вапняних відкладень на поверхнях водойми. Придатний препарат можна підібрати, визначивши причину жорсткості води:

Якщо воду пом'якшити не вдалося і на поверхнях чаші з'явилася іржа або вапняний наліт, врятувати ситуацію допоможуть препарати AquaDoctor MC MineralCleaner або Crystal Pool Scale Remover.

Для боротьби з органічними забрудненнями найефективніша хлорна дезінфікуюча хімія для фонтанів. Її також можна знайти в лінійках Аквадоктор та Крістал Пул. Для якісного очищення води, ударне хлорування рекомендується проводити раз на кілька тижнів із застосуванням шок-хлору.

Після шокової обробки садового фонтану бажано використати альгіцид. Цей спеціальний препарат вноситься із профілактичною метою. Він не бореться з водоростями самостійно, а допомагає у боротьбі з ними хлорної хімії. Комбінація альгіциду та хлору сприяє видаленню навіть найбільш стійких до хлору типів водоростей, грибків та плісняви.

Бувають випадки, коли всі перелічені способи не допомагають досягти прозорості води. Як правило, її каламутність обумовлена ​​наявністю дрібних залишків забруднювачів, оброблених хлором. Сачком або іншим пристосуванням з такими забрудненнями ніяк не впоратися, тому фахівці рекомендують використовувати коагулянтЦе спеціальний препарат, який збирає дрібні суспензії у великі пластівці. Вони осідають на дно і їх легко прибрати. Після застосування коагулянту вода набуде бажаної прозорості.