Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Вибір оптимального теплового насосу для басейну

Вибір оптимального теплового насосу для басейну

Тепловий насос – це вибір тих, хто хоче мати в басейні воду комфортної температури і при цьому не витрачати на її підігрів значних коштів. Для нагріву води агрегат використовує тепло навколишнього середовища, споживаючи значно менше електроенергії, аніж інші аналогічні системи.

Типи теплових насосів

На сучасному ринку існує три типи теплових насосів. Їх відмінність у джерелах енергії, які вони використовують.

Тепловий насос типу вода-вода

Агрегати такого типу добувають енергію з водойми, яка має бути розташована поряд з будинком на відстані не більше 100 м. Контур системи встановлюють на дні озера чи ставка. Мінімальна глибина встановлення трубопроводів становить 3 м.

Принцип роботи системи:

  • антифриз циркулює по трубах первинного контуру і нагрівається до 6-8 градусів;

  • теплоносій (пропіленгліколь) надходить до корпусу теплоносія, де відбувається забір низькопотенційної енергії;

  • насос повертає антифриз до замкнутого контуру.

Тепловий насос типу вода-вода дає можливість підігрівати воду в критих басейнах протягом усього року.

Тепловий насос типу ґрунт-вода

Агрегат такого типу працює за тим самим принципом, що й вода-вода. Відмінністю є те, що первинний опалювальний контур монтують у ґрунт або вертикальні чи нахилені свердловини, як зонд. Під час встановлення системи слід дотримуватись певних правил, а саме:

  • відстань між трубами має бути 1 м;
  • трубопроводи слід встановлювати на 30-40 см нижче рівня промерзання ґрунту;
  •   у разі буріння свердловини слід отримати спеціальний дозвіл;
  • зверху укладеного ґрунту не можна висаджувати дерева та кущі.

Така геотермальна система є найоптимальнішим варіантом для вуличних басейнів, де можна безперешкодно виконати монтаж необхідних трубопроводів.

Тепловий насос типу повітря-вода

Для підігріву води система цього типу використовує низькопотенційну енергію повітря. Агрегат може підігріти рідину в басейні до температури 35-50 градусів. Бурити свердловину та монтувати зовнішній контур для такого теплового насосу не потрібно. Система повітря-вода ефективно працює за температури повітря не нижче +5 градусів. Відповідно, такі пристрої краще використовувати в басейнах, які розраховані на експлуатацію в літньо-осінній період.

Критерії вибору теплового насосу для басейну

Тепловий насос для басейну вибирають з врахуванням цілої низки критеріїв, а також розраховують необхідну потужність. Якщо говорити більш конкретно, то потенційним власникам потрібно звернути увагу на:

  • Вид теплонасоса. Найвигіднішим джерелом тепла вважається ґрунт. Однак, встановлення агрегата такого типу потребуватиме суттєвих капіталовкладень: знадобиться простора земельна ділянка(кріс самого басейну), техніка та робоча сила. Значно простіше встановити систему вода-вода, проте слід врахувати, що для неї поряд потрібна водойма, свердловина чи колодязь. Пристрій типу повітря-повітря працює від енергіє повітряних мас і для його монтажу не потрібно прокладати додаткові комунікації чи викопувати колодязь. Проте, варто врахувати, що ефективність цієї системи дещо нижча.

  • Потужність. Розраховуючи потужність теплонасоса, враховують теплові втрати гідроспоруди. До уваги беруть об’єм резервуара, вологість, швидкість вітру, місце розташування басейну, матеріал його виготовлення, початкову температуру води та кінцеву, наявність спеціального покриття. Варто знати, що потужність насоса має бути на 30% більше за теплові втрати. Спеціалісти рекомендують виходити з наступних показників: для басейнів об’ємом 10 м3 брати водонагрівач потужністю 4-6 кВт, 20 м3 – 6-9 кВт, 30 м3 – 12 кВт, 40 м3 – 15 кВт, 50-60 м3 – 18 кВт, 70-80 м3 – 26 кВт, 90-110 м3 – 36 кВт, 120-140 м3 – 48 кВт, 150 м3 – 60 кВт.

Окрім цього, обираючи тепловий насос, до уваги потрібно взяти виробника, вартість обладнання та безшумність його роботи.