Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

У чому відмінність шок хлору від тривалого хлору

У чому відмінність шок хлору від тривалого хлору

Хлорна хімія є єдиним дозволеним санітарними нормами способом дезінфекції води в громадських басейнах і найефективнішим і найпростішим методом знезараження води приватних басейнів будь-яких розмірів та типів. Всі препарати, що містять хлор, класифікуються за способом дії на два типи - швидкий і повільний хлор. Щоб правильно обслуговувати басейн, достатньо знати, у чому відмінність шок-хлору від тривалого хлору, і коли використовується кожен із них.

Як працює хлор у басейні

Хлорування води в басейні виконує два завдання:
  • дезінфекція – видалення з води мікробів, бактерій та вірусів.
  • окислення - розкладання органічних забруднювачів, включаючи водорості, грибки, цвіль, шкірний жир з тіла плавців та ін.
Будь-який препарат на основі хлору в процесі розчинення у воді утворює хлорну кислоту. Цей компонент називають активним або вільним хлором, і він є сильним окислювачем і дезінфектором. Очищення від органіки та знезараження води у басейні за допомогою хлору будуть ефективними, якщо концентрація вільного хлору підтримується на рівні 0,5-1,5 проміле.

Який хлор краще для басейну

Хлор для бассейна бывает нестабилизированным и стабилизированным. Нестабилизированные препараты быстро распадаются под действием ультрафиолета и высоких температур, поэтому концентрация свободного хлора снижается быстрей. Стабилизированный хлор для бассейна имеет в составе специальный компонент, защищающий активный компонент от быстрого распада. Такие препараты эффективно работают в жаркую погоду и под прямыми солнечными лучами.

Етапи очищення води у басейні за допомогою хлору

При першому заповненні басейну водою проводиться ударне хлорування за допомогою швидкорозчинного шок-хлору. Його завдання швидко підвищити рівень вільного хлору до 10 разів. Це дозволяє у найкоротший термін прибрати з води патогенні мікроорганізми та інші забруднювачі. Така процедура називається шокуванням басейну. Вона проводиться при сильному забрудненні водоймища після рясного дощу, у разі бурхливого зростання водоростей. У профілактичних цілях рекомендується шокувати басейн щотижня.
Щоб після шокової обробки концентрація вільного хлору швидко повернулася до норми природним шляхом, шок-хлор найчастіше не містить стабілізуючого компонента. Такі препарати рекомендується вносити в басейн увечері, щоб ефективно виконали поставлені завдання. Якщо такої можливості немає, варто придбати стабілізований шок-хлор.
Для регулярної дезінфекції води застосовують препарати тривалої дії або повільний хлор. Простіше та зручніше підтримувати в нормі рівень корисного хлору за допомогою повільного стабілізованого хлору у таблетках. Таблетки повільного хлору не втрачають ефективності у спекотну та сонячну погоду та поступово розчиняються протягом 7-14 днів.

Коли вода в басейні пахне хлоркою

Багато хто вважає, що надлишок хлору викликає неприємний запах. Насправді він викликаний іншими причинами. Коли вільний хлор виконав своє завдання і поєднався із забруднювачами, утворюється так званий зв'язаний хлор або хлораміни. Це відпрацьований хлор, рівень якого повинен підніматися вище 0,2 проміле. При перевищенні зв'язаного хлору вода у басейні починає пахнути хлоркою. Також хлораміни викликають сухість шкіри та подразнення слизових оболонок. Тому після появи запаху необхідно провести ударне хлорування води, щоб відновити концентрацію корисного вільного хлору.

Яку хлорну хімію для басейну варто купити

Хлор для басейну випускається у формі рідкого розчину, гранул або пігулок. Рідка хімія має більш доступну ціну, тому найчастіше використовується у великих громадських басейнах, оскільки хлорування води в них проводиться частіше, а препарату потрібно більше. Крім цього, рідким хлором можна дезінфікувати різні поверхні. При обслуговуванні приватних басейнів простіше використовувати тривалий та швидкорозчинний шок-хлор у таблетках.
Всі форми хлоровмісної хімії для басейну представлені в лінійках AquaDoctor та Crystal Pool. Препарати випускаються різними фасуваннями, що дозволить легко підібрати необхідний обсяг для конкретного басейну.

Щоб запобігти нестачі чи надлишку хлору, важливо дотримуватися рекомендованих виробником доз і графік внесення препаратів. Розрахунок хлору для басейну провадиться на певну кількість кубометрів води, і ця інформація вказана в інструкції.
Якщо у вас залишилися питання на тему або потрібна допомога у виборі підходящої хімії для басейну, консультанти магазину нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть вибрати оптимальний у вашому випадку тривалий або шок-хлор.