Досить часто власникам приватних і громадських басейнів доводиться стикатися із проблемою цвітіння води та обростання поверхні резервуару. Інколи доводиться застосовувати радикальні методи - повний спуск води і очищення стін басейну. Однак, сучасна хімія дозволяє протистояти водоростям не настільки кардинальними способами, до того ж допомагає позбавитися водоростей назавжди.Найбільш ефективним засобом для боротьби з водоростями є хлор. Однак, з часом зелені шкідники виробляють стійкість до хлорних препаратів, тому фахівці рекомендують застосовувати альгіциди. У чому відмінність альгіцидів та як їх використовувати – розглянемо у статті.
Які альгіциди краще використовувати для боротьби із водоростями
Що стосується альгіцидів AC та AC mix бренду AquaDoctor - це препарати нового покоління. У якості активних речовин для них використовуються четвертинні сполуки амонію, а засіб AC mix містить комплекс мідних денатуруючих протеїнів з органічними катіонами.
На відміну від альгіциду на основі сульфату міді, препарати AC та AC mix є повністю безпечними для людини, поверхонь басейну та його обладнання. Засоби призначені для використання у резервуарах з бетонним, вініловим та іншим типом облицювання. Також слід зазначити, що ще однією перевагою четверних сполук амонія є їхня стабільність. Вони не втрачають своїх якостей протягом тривалого часу, на них не впливає рівень pH, а от жорсткої води четвертинні сполуки амонію бояться. Аби жорстка вода не впливала на ефективність ЧАС воду в басейні слід пом’якшувати. Робити це треба під час першого заповнення резервуару та кожного наступного поповнення води.
Для зниження жорсткості води спеціалісти рекомендують продукцію компанії AquaDoctor:-
SMe StopMetal – засіб для видалення металів;
- SM StopMineral – засіб, що знижує жорсткість води і є ефективним у тому випадку, коли у воді зафіксовано підвищений рівень кальцію та магнію.
Використання альгіцидів AquaDoctor
Обидва типи альгіцидів від компанії AquaDoctor можна використовувати як для шокової обробки води, так і в якості профілактичного засобу. Під час заповнення басейну вносять ударну дозу альгіциду – 20 мл/куб води. Аналогічної пропорції дотримуються також для обробки води після сильної зливи, у разі цвітіння водоростей або ж готуючи резервуар до зимової консервації. Профілактичну обробку басейну виконують щотижня. Співвідношення препарату та води складає 5 мл/куб.
Під час внесення альгіцидів слід діяти відповідно до інструкції, яку пропонує виробник, а також пам’ятати, що препарат вноситься лише після шокової обробки хлором. Обов’язковим при цьому є приведення до норми показників хлору та pH.