Басейн на приватній ділянці вже давно не дивина. Так само не викликають здивування і басейни з підігрівом води. Для доведення води до комфортної температури власники басейнів використовують різне обладнання, однак усе частіше їх вибір зупиняється на теплових насосах. У чому переваги такого устаткування, для резервуарів якого типу воно призначено, чи має сезонність, поговоримо у цій статті.
Принцип роботи теплового насосу та переваги для басейну
Зважаючи на регулярне здорожчання енергоресурсів, усе більше власників гідроспоруд застосовують для підігріву води теплові насоси. Здебільшого це агрегати типу повітря-вода, які акумулюють низькопотенційну енергію навколишнього середовища та перетворюють її на високопотенційну енергію, яку можна використовувати в побуті. Звичайно, електроенергія тепловому насосу також потрібна, однак, виключно для роботи компресора. При цьому кожен витрачений кіловат електричної енергії він перетворює на 4-8 кВт теплової.
Окрім високої ефективності, серед переваг теплових насосів можна назвати:
-
Економічність – мало того, що тепловий насос використовує витрачену енергію значно ефективніше за решту аналогічного обладнання, він має більш тривалий робочий ресурс. Залежно від моделі, теплові насоси можуть служити від 10 до 30 років, а то й вище.
-
Доступність та зручність. Тепловий насос можна встановити в будь-якому басейні: стаціонарному, мобільному, СПА, відкритого чи закритого типу. Обладнання цього типу не залежить від тарифів на тепло, постачальників, наявності дизельного палива, дров, тиску газу чи примх погоди.
-
Екологічність. Теплонасоси – це екологічно чистий спосіб підігріву води в резервуарі. Агрегат не лише дозволить зекономить гроші, а й збереже здоров’я користувачів, оскільки, устаткування не використовує паливо і, відповідно, не утворює небезпечні для людини та навколишнього середовища оксиди.
-
Безпечність. Теплові насоси пожежо- та вибухобезпечні. Елементи такого обладнання не нагріваються до високих температур, які здатні призвести до загоряння горючих матеріалів. Зупинення теплонасосу ніяк не вплине роботу іншого обладнання чи стан резервуару.
Ефективність теплового насосу влітку та взимку
Інколи у власників відкритих басейнів виникають сумніви щодо необхідності встановлення теплового насосу чи іншого обладнання для підігріву води. Сподіваючись лише на тепло навколишнього середовища, вони значно обмежують свої можливості.
Завдяки теплонасосам у резервуарах, що розташовані під відкритим небом можна:
-
підігріти воду до бажаної температури (для дорослих 25-27 С, для дітей – 30 С);
-
підтримувати температуру води в заданому режимі;
-
не залежати від примх погоди та плавати за будь-яких обставин;
-
подовжити купальний сезон, адже деякі моделі теплових насосів розраховані на роботу за мінусової температури;
-
остудити воду в басейні (ця функція також передбачена у деяких теплонасосах).
Не менш важливий підігрів води і для закритих гідроспоруд, адже незалежно від температури в приміщенні, вода навряд чи прогріватиметься до бажаної температури. Тому, потрібно забезпечити її підігрів. Завдяки тепловим насосам басейн можна використовувати протягом всього року, плавання в ньому буде комфортним та безпечним.
Умови використання, в т.ч сезон слід враховувати під час підбору теплонасосу. Це – місце встановлення басейну (відкритий, закритий), місце монтажу, вхідна та вихідна температура води, інші додаткові моменти (обігрів приміщення, наявність кондиціонування).