Теплові насоси для басейну (особливо інверторного типу) ідеально підходять для процесу прогрівання води в штучній водоймі. Перевага інверторних насосів в тому, що швидкість та ефективність прогріву води вища на 50-60%. Їх використання дозволяє зробити купання комфортнішим та продовжити сезон відпочинку. В більшості моделей передбачено функціонування трьох режимів, що дозволяє контролювати швидкість та ефективність прогрівання води. Такі насоси можуть бути встановлені в басейні та пропускати морську чи хлоровану воду за рахунок наявності титанового теплообмінника, що подовжує використання конструкції та мінімізує утворення слідів корозії.
Тепловий насос: особливості функціонування
У роботі теплового насосу та холодильника є спільні риси – такі прилади функціонують за принципом Карно. В холодильнику теплова енергія накопичується та виводиться в навколишнє середовище, забезпечуючи таким чином ефект охолодження. У випадку з тепловими насосами все відбувається в зворотному напрямку – теплова енергія через спеціальні системи потрапляє до пристрою. Це дозволяє використовувати таку енергію для обігріву водного середовища.
Більшість конструкцій складаються з двох елементів – внутрішньої та зовнішньої частини, між якими встановлені випарник та компресор. Зовні розташовані тонкі трубки, по яких рухається теплоносій, поглинаючи, збираючи енергію. Через камеру випарника теплоносій потрапляє до компресора. Після розігрівання маса переходить до конденсатора. Акумульоване тепло через спеціальну систему переходить до системи обігріву. Як і у випадку з прямим обігрівом води в басейні для цього процесу знадобиться певна кількість енергії, але ці витрати будуть в 3-4 рази менші.
Як правильно обрати та встановити прилад
Плануючи встановлювати тепловий насос в басейні, варто врахувати, що правила будуть різними, в залежності від обраної конструкції. Важлива умова – вивчення особливостей встановлення та експлуатації і чітке слідування цим рекомендаціям. Важливо врахувати і кілька важливих нюансів.
-
Сучасні моделі в основному запропоновані в готовому зібраному вигляді та доповнені необхідними для проведення монтажних робіт комплектуючими. Схема підключення та функціонування кожної конструкції вказана в інструкції.
-
Обираючи модель, потрібно врахувати необхідну потужність теплового насосу. Вона буде залежати від об’єму басейну. Так, якщо об’єм води в штучній водоймі становить 10 м.куб., рекомендовано обрати тепловий насос потужністю 4-6 кВт, для 40 м.куб. – 15 кВт, для 70-80 м.куб. – 25 кВт, для 150 м.куб. – 60 кВт.
-
Зазвичай, при проведенні монтажних робіт необхідно зафіксувати кілька труб і правильно організувати електроживлення. При встановленні нагрівача врахувати, щоб він був розміщений перед хлоратором, але після фільтраційної системи.
-
Важливим пунктом буде правильний вибір місця фіксації. Для цього враховуються не тільки особливості функціонування конструкції, але й те, що вона часто має великі розміри. Місця повинно бути вдосталь, як для самого обігрівача, так і для його повноцінного обслуговування.
-
Слід врахувати основні вимоги до приміщення, де буде встановлений тепловий насос. В приміщенні повинна бути передбачена хороша вентиляційна система та достатньо місця для переміщення мас повітря. Конструкція не розташовується поблизу джерел відкритого вогню чи інших теплових об’єктів. Тепловий насос повинен бути захищеним від впливу зовнішніх факторів.
-
Краще всього встановити його під спеціальним навісом і доповнити додатковими перегородками, але зробити це так, щоб потік повітряних мас не був заблокований.
-
Щоб мінімізувати кількість поломок для проведення монтажних робіт потрібно передбачити металеву раму, а сам прилад зафіксувати в горизонтальному положенні. Перш ніж потурбуватися про підключення, переконатися, що всі елементі чисті та неушкоджені, герметичні.
-
Певним правилам та нормам повинно відповідати й електроживлення теплового насосу, враховуючи вимоги пожежної безпеки. Слід потурбуватися про ізоляцію та захист виробів від впливу вологи.
Обираючи модель теплового насосу, варто врахувати, що такі прилади можуть швидко окупитися, особливо, якщо басейн використовується активно. Це екологічні, ефективні, зручні у використанні прилади.