Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Цвітіння води в басейні, що з цим робити

Цвітіння води в басейні, що з цим робити

Споруджуючи басейн на своєму подвір’ї, господар розраховує на якісний відпочинок у прозорій чистій воді. Але часто у штучній водоймі починають розмножуватись шкідливі мікроорганізми. Цей процес пришвидшується під впливом сонячних променів і перепадів температури. З’являються слизький наліт на стінках басейну, специфічний запах та дрібні водорості. Зверху вода може вкритись піною або плівкою, вона стає каламутною і набуває зеленуватого відтінку. Купатися у такій рідині і навіть знаходитись поруч з нею шкідливо для здоров`я. Правильний догляд за басейном здатен запобігти неприємностям.

Профілактика цвітіння води в басейні: базові принципи

Надійним способом запобігти появі водоростей є застосування багатоступеневих систем фільтрації води. Але новітні технології доволі дорогі, тому більшість власників басейнів вдаються до доступніших, проте не менш дієвих методів:

 • Постійної фільтрації води у басейні. Необхідно регулярно очищувати фільтр та змінювати картриджи у ньому. Чим більше часу фільтр буде працювати, тим менша вірогідність появи водоростей – вода не застоюватиметься. У літній період, коли басейном користуються чи не щодня, варто тримати пристрій ввімкненим цілодобово.

 • Очищення води альгіцидами та хлором. Разом ці хімічні засоби діють ефективніше. Спочатку альгіцид зруйнує оболонку водоростей та їх захисну систему, потім хлор знищить до кінця та запобігатиме їх появі у майбутньому.
 
 • Контролю за кислотно-лужним балансом води за допомогою спеціальних тестерів. Оптимальний рівень PH рідини у басейні – 7.2-7.6. Якщо цей показник не у межах норми, то ефективність засобів для очищення води значно знижується. Кошти на них будуть витрачені даремно;
 • Використання якісних хімзасобів для хлорування води – на основі гіпохлорида кальція. Це допоможе запобігти зверхстабілізації – стану води, при якому очищувальна функція хлору погіршується.

У сукупності ці заходи допоможуть утримувати басейн у належному стані. Але навіть якщо штучна водойма вже зацвіла – це не привід опускати руки. Ситуацію можна виправити.

Що робити, якщо вода у басейні вже цвіте: відновлювальні роботи

Спеціалісти радять зважати на те, наскільки далеко зайшов процес цвітіння. Якщо усі ознаки явно виражені (наліт на стінках, сильний неприємний запах, піна, яскраво-зелений колір рідини), то варто діяти рішуче:

 • Повністю злити зіпсовану зацвілу воду.
 • Ретельно очистити та знезаразити стінки і дно басейну спеціальними хімічними засобами.
 • Залити нову воду і надалі пильно слідкувати за її станом.

Якщо з’явились тільки перші ознаки цвітіння, можна діяти не так радикально:

 1. Гідропилесмоком або сачком зібрати видимі водорості, піну та інші дрібні забруднення.

 2. Скорегувати рівень PH (кислотно-лужний баланс), щоб засоби для очищення води подіяли максимально ефективно і швидко.

 3. Очистити стінки та дно басейну з застосуванням спеціальних засобів для басейнів.

 4. Ввести в воду подвійну дозу альгіцидів, які руйнують оболонку та захисну (імунну) систему водоростей. Кількість препаратів залежить від стану води та об`єму басейну.

 5. Одразу провести шокове хлорування води, яке знищить залишки цвілі, або ввести перекис водню.

 6. Ґрунтовно профільтрувати воду.

Надалі для запобігання цвітіння води в басейні варто дотримуватись профілактичних заходів.

Менеджери WaterLine із задоволенням допоможуть підібрати ефективні хімічні препарати для догляду за басейном, аби відпочинок у чистій воді став запорукою міцного здоров`я та приємних емоцій.