Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Чим відрізняються обігрівачі для басейну

Чим відрізняються обігрівачі для басейну

Комфортний відпочинок в басейні багато в чому залежить від температури води в ньому. Для дорослих оптимальною вважається вода, температура якої становить 25-26 С, для дітей – 30 С. Щоб підтримувати цей показник, власники басейнів встановлюють спеціальні обігрівачі. Асортимент такого обладнання великий, обігрівачі мають різну конструкцію, принцип роботи та показники.

Електронагрівач

Проточний електронагрівач для басейну – це установка, в якій підігрів води відбувається за рахунок електричних тенів. Агрегат складається з трьох основних вузлів: електричного нагрівача, насосної установки та системи фільтрів. Алгоритм роботи електронагрівача наступний:

  • за допомогою насосу рідина забирається з наповненого резервуару;

  • під тиском який створює насос, вода проходить через фільтри;

  • очищена вода подається в електричний нагрівач.

Проточні електронагрівачі рекомендується використовувати для невеликих басейнів, об’ємом до 20 куб. м. Обладнання встановлюється біля басейну. Воно легко монтується, однак слід взяти до уваги, що підключення проточного електронагрівача потребує потужної силової лінії на вводі (зазвичай три фази). Коштує така установка порівняно недорого, однак, користувачів досить часто зупиняє вартість електроенергії, на якій і працює електронагрівач.

Теплообмінний нагрівач

Теплообмінний нагрівач – це обладнання, в якому підігрів води здійснюється в процесі теплообміну, який відбувається між двома контурами агрегату. Він представляє собою металеву колбу всередині якої встановлено змійовик. Робота теплообмінника побудована на ефекті різниці температур у водоймі та нагрівачі. Коли теплоносій рухається по змійовику, тепло передається холодній воді. Потім охолоджена вода повертається назад і знову нагрівається.

Коштує теплообмінний нагрівач дорожче за проточний електронагрівач, однак його експлуатація буде обходитися значно дешевше, адже електроенергія буде витрачатися лише на роботу насоса. Проте, і певні недоліки у теплообмінного нагрівача є. Один з них, це досить тривалий час підігріву водного середовища.

Тепловий насос

Тепловий насос – це установка, яка обігріває воду в басейні за рахунок енергії навколишнього середовища. Електроенергія такому агрегату звичайно потрібна, але лише для роботи насоса. Тепловий насос дозволяє знизити витрати на підігрів води в 3-5 разів. Обладнання працює за наступною схемою:

  • за допомогою насосу здійснюється водозабір з чаші;

  • потім вода фільтрується;

  • очищена рідина поступає в тепловий насос.

Останній представляє собою агрегат всередину якого вмонтовано змійовик. Спіральні тени нагрівають забране повітря, після чого воно вентиляційної системи нагнітається на змійовик за допомогою вентиляційної системи.

Теплонасоси – це новітній вид обігрівачів, що позначається на їх вартості. Попри це обладнання користується високим попитом, адже має високу ефективність, компактні розміри, низький рівень шуму та швидко окуповується.

Сонячний колектор

Сонячний колектор – це обладнання, яке дозволяє підігріти воду за допомогою сонячної енергії. Фактично такий підігрів є безкоштовним, адже все, що потрібно агрегату, це сонце. Система встановлюється на даху або на відведеній ділянці. Агрегат складається з трубчатих колекторів та акумулятора тепла. Всередині конструкції встановлений змійовик, яким циркулює вода. Вона забирає сонячне тепло та повертається в резервуар. Встановлення такої геліосистеми – задоволення не з дешевих, однак потім користувачі отримують безкоштовне джерело обігріву басейну. Також слід врахувати той момент, що в похмурі дні ефективність обладнання значно знижується.