Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Скільки годин на добу має працювати насос в басейні

Скільки годин на добу має працювати насос в басейні

Насоси – одні з найважливіших елементів басейну. Без них не буде можливим його комфортне та безпечне використання. Важливо правильно обрати такий прилад та розумітися на тому, скільки годин на добу він має працювати. Ідеально, якщо насос, встановлений на систему фільтрації чи іншого типу буде працювати в постійному режимі. Але це даватиме велике навантаження на енергосистему (та стане причиною великих рахунків за електроенергію), крім цього приведе до швидкого зношування приладу. Рекомендовано, щоб система фільтрації функціонувала не менше 10-12 годин на добу (в цей час враховані і перерви в роботі).

Насосне обладнання для басейну: види та призначення

Спеціалісти виділяють кілька видів насосів, кожен з яких виконує свою функцію. Так, вони можуть використовуватися для запуску води в чашу, для її фільтрації, підігріву чи охолодження, циркуляції. Є й моделі, які створені для дозування дезінфікуючого засобу, а також ті, що встановлюють в великих басейнах з атракціонами, де розміщують фонтани та інші елементи. Без них безпечно користуватися басейном було б майже неможливо, оскільки циркуляція води відсутня, а значить – ризик швидкого розмноження шкідливих бактерій та мікроорганізмів зростає.

В залежності від того, для яких цілей насоси будуть використовуватися, виділяють кілька їх видів. Визначившись з типом насосу, який буде встановлюватися, краще заздалегідь ознайомитися з його характеристиками та функціональними можливостями.

  • Насоси циркуляційного типу. Використовуються для подачі та циркуляції води, перекачування. В комплекті з ними йдуть й спеціальні фільтри, які дозволяють якісніше очищати водне середовище. Очищення води здійснюється швидко та просто – вода проходить спочатку через скіммер, далі – через префільтр. Після цього вона подається до чаші.

  • Теплові насоси. Забезпечують зміну (частіше всього підігрів) температурного режиму води в басейні. Щоб зрозуміти особливості роботи таких насосів, варто згадати принцип конденсації. Головна перевага використання таких приладів – висока ефективність роботи при порівняно низьких енергозатратах.

  • Насоси, які виконують дозуючу функцію. Дозволяють вчасно та в достатній кількості подавати дезінфікуючий засіб. Це значно спрощує санітарне обслуговування конструкції. В залежності від типу насосу керування ним може здійснюватися, як в автоматичному, так і в ручному режимі.

  • Насоси напірного типу. Встановлюються в основному в басейнах великих розмірів (частіше всього громадського користування). В них не монтують префільтри, при цьому прилади мають високу продуктивність. Частіше всього встановлюються в басейнах, в яких передбачені й декоративні водяні конструкції чи розважальні зони.

Важливо правильно обрати насосне обладнання – від цього залежить якість води в басейні, безпека так комфорт відпочинку.

Насосне обладнання для басейну: що врахувати при виборі

Незалежно від того, який тип насосного обладнання обирається, власник штучної водойми повинен врахувати ряд обов’язкових критеріїв.

  • Тип та розміри водного об’єкту. Для малого басейну індивідуального користування може вистачити й одного циркуляційного насосу. Якщо правильно підібрана його потужність, він справиться з очищенням води. Для басейнів громадського користування рекомендовано встановлювати кілька видів насосів.

  • Наявність шумоізолюючих характеристик – має прямий вплив на якість та комфорт релаксу.

  • Наявність додаткових захисних елементів (наприклад, ізоляції, системи автоматичного вимикання в разі перегріву конструкції тощо).

  • Місце розташування – особливо звертається увага на те, на відкритій території чи в приміщенні розміщений басейн.

  • Якість води та наявність різних видів домішок.

Розраховуючи потужність та продуктивність роботи насосного обладнання, те, скільки часу на добу воно повинно функціонувати, враховуються і об’єм води в чаші. Перш ніж придбати певний тип насосного обладнання, слід уважно вивчити всі його технічні характеристики та співставити з потребами.