Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Шокове хлорування басейну - особливості

Шокове хлорування басейну - особливості

Шокове хлорування води в басейні відноситься до регулярних або екстрених заходів, у ході яких використовується спеціальний препарат – швидкорозчинний шок-хлор. Однак чуючи слово «хлор», багато власників не розуміють, навіщо проводити шокування басейну, якщо як дезінфектор також використовуються хлорсодержащіе препарати. Саме про це і про те, як правильно шокувати басейн, йтиметься у цьому огляді.

Чим відрізняється шокування басейну від регулярної хлорної дезінфекції

Хлорсодержащая хімія є найпростішим, доступним за ціною та ефективним способом очищення води у басейні. Попри поширену думку, хлор не має запаху. Специфічний «хлорний дух», який подобається користувачам, викликають хлораміни. Це так званий комбінований або пов'язаний хлор, який вже виконав свою функцію, що окислює і дезінфікує, і тепер просто знаходиться у воді. Якщо подібний запах з'явився, значить у воді недостатня концентрація корисного вільного хлору, яка для якісного знезараження води має підтримуватись на рівні 0,5-1,5 проміле.

Якщо рівень хлорамінів у воді перевищує 0,5 год/млн, додавати звичайний хлорний засіб вже марно і потрібно використовувати шок-хлор. Цей препарат дозволяє у найкоротші терміни підвищити рівень вільного хлору в 10 разів та нейтралізувати пов'язаний хлор.

Інші причини шокувати басейн

Є кілька екстрених ситуацій, коли потрібно використовувати шок-хлор: 

  • Бурхливий ріст водоростей. Якщо басейн довго не обслуговувався і у ньому утворилася велика популяція водоростей, потрібно шокувати басейн. Після того, як показники вільного хлору повернуться в норму, потрібно додати у воду альгіцид з метою профілактики виникнення надалі.

  • Сильна забрудненість води. При поганому механічному очищенні та неправильній циркуляції вода може виглядати брудною, навіть якщо в ній немає водоростей. Тому потрібно видалити з басейну все сміття та провести шокову обробку басейну.

  • Сильна злива. Якщо вуличний басейн не накривається, коли не діє, після сильної зливи його також необхідно шокувати. Дощ підвищує рівень води, тому хлорна хімія, що присутня в ній, стає менш ефективною, також дощ привносить у воду багато забруднень. 

Планове шокування басейну проводиться при першому наповненні басейну водою та при підготовці вуличного басейну до зимової консервації. Також рекомендується шокувати басейн з профілактичною метою не рідше 1 разу на тиждень, а в басейнах, які відвідує велику кількість плавців, це потрібно робити частіше. Регулярне використання шок-хлору дозволить ефективно видалити з води бактерії та всілякі органічні забруднювачі, тому його простіше підтримуватиме в чистоті протягом тижня.

Важливо: навіть якщо регулярне знезараження води хімією на основі кисню, шокувати басейн потрібно за допомогою хлору.

Як правильно шокувати басейн

Для шокової обробки води в басейні можна використовувати швидкорозчинний шок-хлор AquaDoctor C-60Т у таблетках або таблетках Crystal Pool Quick Chlorine Table. Обидва засоби рекомендується використовувати ввечері після заходу сонця, оскільки ультрафіолет прискорює розпад хлору.

До початку шокування перевірте рівень рН. Для кращої роботи шоку він повинен бути в межах 7,2-7,4. Якщо рівень вищий, рекомендується зменшити показники за допомогою засобу рН Мінус. Регулююча рН-хімія також представлена в лінійці AquaDoctor та Crystal Pool. 

Перед початком використання шок-хлору уважно прочитайте інструкцію та суворо дотримуйтесь рекомендованого виробником дозування. При роботі із препаратом обов'язково використовуйте необхідні засоби індивідуального захисту.

Після шокування басейном не рекомендується користуватися протягом 24 годин, але якщо обробка проходить уночі, наступного дня ви зможете почати плавати значно раніше. Просто увімкніть раніше циркуляцію і фільтрацію води не менше ніж на 24 години.

Перед відвідуванням басейну перевірте всі важливі показники:

  • рН має бути на рівні 7,2-7,6. За необхідності скоригувати показники, використовуйте відповідну хімію. 

  • Вільний хлор повинен опуститись природним шляхом до 1,5 проміле.

Іноді після шокування вода у басейні стає каламутною. Це означає, що в ній присутні найменші залишки забруднювачів, які вбив хлор. Іноді досить довга фільтрація усуває каламутність, але краще в цьому випадку використати коагулянт. Даний препарат зв'яже суспензії у великі утворення, які зможе вловити фільтр. Після коагулювання та фільтрації не забудьте перевірити та при необхідності очистити фільтр, оскільки брудна фільтруюча система сама стає джерелом забруднення води.