Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Що потрібно для утримання басейну

Що потрібно для утримання басейну

Наявність власного басейну – чудова можливість відпочити в будь-який зручний час, провести цікаво дозвілля з рідними та друзями. В даному разі важлива не тільки хороша компанія, а й правильно обладнаний басейн, чиста вода в ньому. Такі критерії є обов’язковими для тих, хто хоче користуватися басейном безпечно та з комфортом. 

Утримання басейну: необхідне обладнання та засоби

Перелік обладнання для утримання і обслуговування басейну буде практично аналогічним для різних видів басейнів. Важливо заздалегідь підібрати все необхідне для ефективного обслуговування конструкції.

Щоб утримувати басейн та воду в ньому в належному стані, потрібно потурбуватись про наявність таких засобів.

 • Пристрої для фільтрації та очищення води в басейні. Підбираючи фільтри для очищення води, варто врахувати основні показники: об’єм чаші, частота експлуатації ємності, для громадського чи приватного користування передбачена конструкція. Зазвичай виробники пропонують такі види фільтрів: піщані, діатомові, картриджні.
 • Піщані вироби – відносяться до бюджетного сектору утримання басейну, але часто не практичні в використанні, оскільки сам фільтр потребує постійного очищення з використанням великої кількості води.

 • Діатомові. Виготовлені в формі мілкої решітки, яка має порошковидну поверхню. Такий виріб також потребує своєчасного ретельного очищення, щоб можна було максимально якісно ним користуватися. Враховувати й те, що такі решітки потребують спеціальних умов утилізації.

 • Картриджні варіанти. Застосовуються частіше всього, практичні у використанні для утримання басейну. В якості фільтруючого наповнювача може бути поліпропіленове волокно, брикетоване вугілля та інші матеріали. Вид фільтруючого засобу підбирають, враховуючи якість води в басейні. Картриджі-фільтри не складно чистити та міняти.

 • Насоси для басейну. Підбирати їх потрібно уважно, враховуючи те, які функції на такі пристрої буде покладено. В залежності від особливостей функціонування пристроїв, виділяють такі види приборів: циркулюючі, самовсмоктуючі, з додатковою опцією підігріву води.

 

 • Засоби для знезараження води в басейні. Часто лише фільтрів для очищення води до безпечного для використання стану недостатньо. Щоб підтримувати воду басейну в належному стані, додатково слід обрати засоби для знезараження води – озонатори, іонізатори, засоби на основі хлору чи активного кисню.
 
 • Прилади для підігріву води басейну. Вони встановлюються не у всіх басейнах, але часто є необхідність підігріти воду в чаші навіть в літній період. Для таких випадків можна придбати електронагрівачі, теплообмінники, сонячні колектори.

 • Накриття для басейну. Вони будуть актуальні, як для використання взимку, так і в літній період. Покриття купують в залежності від потреб утримання басейну. Їх обирають для захисту води від потрапляння сміття, зменшення тепловтрат, мінімізації утворення конденсату, зменшення випаровування води. Іноді такий елемент йде в комплекті з басейном. Якщо ж його не має, то придбати накриття – не проблема.

Додаткові засоби для обслуговування басейну

Перелік таких елементів досить великий і залежить від розмірів басейну, його розташування та потреб власника конструкції.

 • Скіммери. Додатковий елемент для очищення води. Виробники пропонують навісні моделі приборів (для басейнів надувного та каркасного типу) та вбудовані (з їх допомогою здійснюється грубе очищення води).
 • Пилосос для басейну – пристрій, який допоможе швидше та якісніше очистити дно басейну. Обрати можна як ручну модель, так и робот-пилосос.


   

 • Сходи для входу до басейну. Якщо потрібен такий атрибут, то обрати варто міцний, зносостійкий, надійний варіант, який буде зручним в використанні.

На здоров’ї та безпеці не варто економити, тому, підбираючи, як додаткове, так і основне устаткування для басейну, краще звернутись до магазину, де є можливість придбати товар перевіреної якості.