Розконсервація басейна після зими – це один із найважливіших етапів підготовки резервуару до експлуатації. Від правильності його проведення залежить загальний ресурс штучної водойми, витрати на водопідготовку, а також складність обслуговування протягом сезону. Як самостійно виконати розконсервацію, що потрібно для цього мати та коли братися за роботу - поговоримо у матеріалі.
Коли робити розконсервацію
Підготовку басейна до нового сезону розпочинають за наступних умов:
-
на поверхні чаші повністю розтанув лід;
-
середньодобова температура становить не нижче +10С;
-
відсутність нічних заморозків.
Слід зазначити, що розконсервація басейну може зайняти декілька днів, тому роботи варто виконувати у вихідні. Також, варто звіритися з прогнозом погоди. Бажано, щоб у дні підготовки резервуару не було опадів.
Що підготувати для проведення розконсервації басейну
Розконсервація басейна вимагає певних засобів та інструментів. Про них слід потурбуватися заздалегідь – перевірити, що є в наявності та відповідність препаратів терміну придатності, докупити те, чого не вистачає. Для запуску басейну після зими можуть знадобитися:
-
інвентар для очищення поверхонь: щітки, скребки, відра, губки;
-
спецодяг: гумові чоботи, респіратор, рукавички, халат або фартух;
-
тестовий набір для перевірки хімічного складу води;
Підготовка до розконсервації
Перед тим, як приступити до розконсервації варто виконати підготовчі роботи. Під час їх проведення прибирається прилегла територія, обрізаються навислі гілки, очищується зимове покриття резервуару. Далі зимове покриття знімається, промивається, просушується та складається у місце постійного зберігання.
Проведення підготовчих робіт також включає видалення з резервуару компенсаційних поплавків та ревізію чаші басейну. Її можна перевірити на предмет пошкоджень і, за необхідності, заздалегідь виконати ремонтні роботи.
Також потрібно уважно оглянути обладнання, яке демонтувалося на зиму, перевірити рівень піску у фільтраційному агрегаті та встановити на штатне місце насос та фільтр. Запускати обладнання можна лише тоді, коли рівень води буде доведено до середини скімера. Заповнюючи басейн водою, треба додатково перевірити правильність підключення та надійність усіх з’єднань.
Насос включається вже після заповнення басейна, тоді ж проводиться перевірка системи на витоку. Якщо витоків не виявлено, насос варто залишити у ввімкненому стані, як мінімум, на 12 годин.
Розконсервація басейна
Розконсервація басейна відбувається поетапно:
-
очищення чаші та донної частини;
-
підготовка та монтаж обладнання;
-
набір води;
-
механічне очищення води;
-
водопідготовка;
-
хімічна обробка води;
-
корегування рівня pH та концентрації хлору.
Очищення чаші та донної частини басейна. Як правило, ця процедура необхідна у випадку, коли басейн невеликий і консервувати його з водою непрактично. Для очищення поверхонь є спеціальні засоби, які значно полегшують процес, а також покривають поверхні захисною плівкою. Слід зазначити, що для металевих елементів та поверхонь резервуару передбачені різні препарати.
Підготовка та монтаж обладнання. На цьому етапі проводиться встановлення насосів, фільтрів, протитоків, обладнання для дезінфекції. Фільтри заповнюються свіжою фільтруючою масою, або встановлюються нові картриджі. Якщо труби під час консервації демонтувалися, то за розконсервації їх монтують у зворотному порядку. Також слід перевірити фланцеві з’єднання та цілісність прокладок, працездатність електропроводки, підключити станцію дозування.
Заповнення басейна. Резервуар рекомендується заповнювати до максимального рівня, щоб перевірити скімери та циркуляційну систему. За наявності переливного устаткування чашу заповнюють до половини проміжної ємності.
Механічне очищення води. Цей крок варто обов’язково виконати перед першим запуском басейну. Якщо запустити систему фільтрації без механічного очищення, сміття, яке є в воді швидко заб’є фільтри.
Водопідготовка та хімічна обробка води. Після запуску басейну проводиться шокове хлорування. Для цього використовується швидкорозчинний хлор. Полегшити процес допомагають таблетки шок-хлору марок AquaDoctor або Crystal Pool. Якщо вода в басейні недостатньо прозора, у резервуар додають коагулянт. Цей препарат допомагає зв’язати дрібні часточки сміття у великі, а потім їх прибрають сачком чи пилосмоком. Також у воду рекомендують додати альгіцид, який перешкоджатиме розмноженню водоростей. У випадку, коли вода жорстка, її пом’якшують. Це можуть бути препарати, що регулюють вміст металів або солей кальцію.
Однак, найважливішим етапом під час водопідготовки є контроль та корекція рівня pH та концентрації хлору в басейні. Для виміру цих параметрів є спеціальні тестери. Оптимальним показником pH є 7.2-7.6. Щодо концентрації хлору, то запуск обладнання можна починати за зниження показника нижче 1мг/л.