Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Що потрібно для очистки басейну

Що потрібно для очистки басейну

Однією зі складових безпечного та комфортного відпочинку біля басейну є якісне очищення резервуару. Не секрет, що вже через декілька днів або максимум тижнів експлуатації гідроспоруди вода починає забруднюватися, на стінках чаші з’являються перші ознаки нальоту. Тому, ще на етапі запуску басейну варто обзавестися усім необхідним для підтримання його чистоти. Із чого має складатися набір – поговоримо у цій статті.

Засоби для очищення води в басейні

Варто зазначити, що незалежно від місця розташування та інтенсивності експлуатації, прибирання басейну слід проводити регулярно. Фахівці радять розробити графік очищення. Все, що потрібно для очистки басейну можна придбати у нашому спеціалізованому магазині.

Щодо засобів, які допоможуть дотримуватись чистоти резервуару, то їх можна поділити на дві основні групи:

  • Фізичні – це аксесуари, які дають можливість виконати механічне очищення води та чаші. Серед них: підводні пилососи, сачки, шкребки, щітки, штанги тощо. Окрім того, до цієї групи відносяться фільтраційні установки, які дозволяють очистити воду ще на стадії наповнення басейну.

  • Хімічні – це спеціальні речовини, які дають можливість запобігти розвитку в ній мікроорганізмів. Окрім того, виробники спеціальної хімії для басейнів пропонують препарати для боротьби з водоростями, помутнінням води та інші.

Обійтися одними чи іншими засобами не можна. Усі їх потрібно застосовувати в комплексі.

Механічне очищення басейну

Під час користування басейном до нього потрапляє пісок, бруд, листя та інші речовини. Їх нанесить вітер, вони можуть потрапити з тілами відпочивальників, а також водою. Тож, перш за все, резервуар потрібно обладнати фільтруючим насосом.

Чистити дно та стінки чаші дуже зручно за допомогою водного пилососу. Такі пристрої бувають автоматичними та ручними. Серед необхідних аксесуарів також можна назвати різні сачки та щітки, які приєднуються до телескопічних ручок та допомагають зібрати плаваюче на поверхні води сміття, а також помити поверхні резервуару.

Також для очистки басейну та підтримки в чистоті фахівці радять придбати скіммер. Це просте пристосування у вигляді невеликого відерця, яке допомагає зібрати з поверхні води плаваюче сміття. Скімер підключається до шлангу фільтр-насоса та всмоктує з верхньої кромки води листя, комах та інше сміття.

Хімічне очищення басейну

Сьогодні в магазинах представлена велика різноманітність спеціальної хімії для басейнів. Однак, серед цього асортименту слід виділити основні засоби:

  • Дезінфектанти. Вони можуть бути на основі хлору або активного кисню. Варто сказати, що якими б ефективними не були фільтри, вони не здатні впоратися з бактеріями та вірусами. Знищити усі небезпечні мікроорганізми допоможуть хімічні дезінфектанти, які зберігаються у воді протягом тривалого часу та підтримують її у безпечному стані.

  • Регулятори рівня pH. Показник рівня pH є індикатором ступеню лужності води або її кислотності. Від цього залежить ефективність інших препаратів та відчуття відпочивальників. Оптимальний рівень кислотно-лужного балансу має відповідати показнику 7.2-7.6. В інакшому випадку його потрібно коригувати. Для цього варто мати під рукою спеціальні тестери, а також засоби pH-плюс, або pH-мінус.

  • Альгіциди. Це обов’язковий препарат, який дозволяє уникнути цвітіння води. Альгіциди допомагають знищити водорості у рідкому середовищі або попередити їх появу.

Також у догляді за басейном його власникам стануть у нагоді коагулянти (препарати, що допоможуть досягти прозорості води), засоби для видалення металів та зниження жорсткості води, препарати для нейтралізації надлишкового хлору, для очищення різних забруднень з поверхонь, рідина для консервації резервуару на зиму.