Показник чистоти та безпеки басейну – його вода. Іноді, як би не намагався власник резервуара, вона залишається каламутною, білястою та непрозорою. Купатися в такій каламуті звичайно ж неприємно, тому власники басейнів намагаються знайти вирішення проблеми. На сучасному ринку сьогодні з'явилося чимало засобів, які допомагають домогтися прозорості води. Про них і йтиметься у статті.
Що стає причиною каламутності води
Перш ніж говорити про препарати, що дозволяють очистити воду, слід розібратися в причинах, що призводять до помутніння. Серед них фахівці називають:-
Неякісну фільтрацію води. Найчастіше така ситуація спостерігається в басейнах, які не оснащені системою фільтрації. Однак, і в резервуарах, де вона є, така проблема теж трапляється. Найчастіше до цього призводить забруднення чи поломка фільтра.
-
Використання води поганої якості. Як правило, вода у басейн подається через водопровідну систему. У ній може бути іржа, домішки важких металів, велика кількість мінеральних речовин.
-
Погана дезінфекція води. Нестача дезінфікуючих засобів призводить до розмноження у воді мікроорганізмів, що є причиною каламутності у басейні.
- Попадання великої кількості сміття. Не завжди сміття, яке потрапляє в резервуар, фільтрувальна система здатна затримати. У воду потрапляють частки пилу, ґрунту, листя.
Що робити, щоб досягти прозорості води
Щоб досягти прозорості води, потрібно насамперед проаналізувати власну систему догляду за басейном. Якщо в штучному водоймищі не налагоджена система фільтрації, то сміття, що потрапляє в нього, буде накопичуватися. До того ж, у резервуарі не відбувається циркуляція, а стояча вода є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів. У цьому випадку для того, щоб досягти прозорості води потрібно встановлювати фільтраційну систему і купити спеціальну хімію для басейну. При цьому фахівці радять скористатися препаратами від компаній Кристалпул та Aquadoctor , які показують відмінний результат.Якщо система фільтрації в басейні є, регулярно здійснюється його хімічна обробка, а досягти прозорості води все одно не виходить, необхідно провести комплексне обслуговування резервуара. Зробити це можна самостійно. Для цього слід виконати такі дії:
-
Перевірити стан фільтруючого елемента у фільтрі. Можливо, варто виконати зворотне промивання фільтра або повністю замінити пісок. Він міг виробити свій ресурс чи схопитися у камінь. Якщо в басейні використовується система фільтрації на основі картриджів, варто розглянути варіант її заміни на пісочну. Картриджні фільтри, як правило, розраховані на невелике навантаження та невелику кількість забруднень.
-
Перевірити показники води у басейні. Йдеться про рівні хлору та pH . Це слід зробити після перевірки та промивання піску у фільтрі. У разі необхідності проводиться шокова обробка і наводяться в норму показники кислотно-лужного балансу. Для цього можна купити хімію РН+ та РН- .
-
Використовувати коагулянти та флокулянти. Їх застосовують у тому випадку, коли з'ясовується, що в порядку фільтрувальна система, у нормі показники води, а вода залишається каламутною та непрозорою. Швидше за все, у воді містяться невеликі частинки забруднень, які не затримуються фільтром. Вони проходять пісок і знову потрапляють у басейн. У такому разі необхідно скористатися коагулянтом, який обволікає забруднення, перетворюючи їх на пластівці. Вони осідають на дно або плавають у товщі води та їх можна зібрати водним пилососом.
І коагулянти, та інші препарати, які використовуються для надання воді чистоти та прозорості купити сьогодні не складно. Однак варто пам'ятати, що краще це робити в перевірених магазинах, які гарантують якість свого товару.
Крім того, ставитись уважно потрібно не тільки до продавця, а й до виробника. Наприклад, продукція брендів Кристалпул і Aquadoctor заслужила хороші відгуки не тільки у фахівців, а й у покупців. Якість цієї хімії підтверджується сертифікатами якості, а кожен препарат обов'язково супроводжується інструкцією із застосування засобу. Дотримуватись її потрібно обов'язково.