Басейни стали звичним явищем у нашому житті. Усе більше людей облаштовують такі місця відпочинку на присадибних ділянках, у заміських будинках та дачах. Зважаючи на цей факт, з’являється усе більше спеціальних засобів по догляду за плавальними резервуарами, у тому числі, догляду за водою в басейні.
Варто зазначити, що без використання хімічних препаратів, вода швидко втрачає прозорість, мутнішає, набуває зеленого відтінку, а на стінках басейну з’являється наліт. Ці процеси відбуваються внаслідок того щоденного потрапляння до резервуару різних забруднень. Їх приносять вітер та дощі, чимало мікроорганізмів у воду заносять самі відпочивальники.
Яку хімію варто мати для обробки басейну, щоб не псувалася вода
Однією лише фільтрацією із забрудненнями не впоратися. Для того аби знешкодити віруси, грибки та бактерії знадобляться дезінфектанти. У боротьбі з водоростями допомагають альгіциди, а з помутнінням води не впоратися без коагулянтів. Далі поговоримо про ці засоби більш детально.
1. Дезінфектанти.
Це перше, що має бути у кожного власники штучної водойми. Тепла вода басейнів – найсприятливіше середовище для розмноження вірусів та бактерій. Фільтруючі системи для них не є серйозною перешкодою, а от спеціальна хімія на основі хлору чи активного кисню може вирішити проблему. Препарати діють протягом тривалого часу і знешкоджують мікроорганізми, які попадають до води ззовні. Дезінфекція води за допомогою хлору – найбільш поширенний та недорогий метод знезаражування. Однак, якщо існує проблема індивідуальної непереносимості хлору, можна використовувати засоби на основі активного кисню. Вони також ефективно знешкоджують патогенні мікроорганізми, але їх дезінфікуючий вплив дещо нижчий ніж у хлору. Окрім того, активний кисень понижує рівень pH.
2. Регулятори рівня pH.
Показник водню є індикатором рівня лужності чи кислотності води. Рівень pH в басейні має відповідати показникам 7.2-7.4 і перевіряти його, а також концентрацію вільного хлору слід:- у громадських басейнах – кожні чотири години;
- у приватних басейнах – не менш, як один раз на тиждень, однак рекомендується робити це частіше.
У продажу є спеціальні тестери для вимірювання pH, тож варто їх мати у власному арсеналі, як і регулятори рівня pH. Вони бувають двох типів – для зниження показника водню та його підвищення. Слід зазначити, що низький показник pH загрожує подразненнями на шкірі плавців та появою іржі на металевих деталях резервуару, а зависокий рівень pH зазвичай призводить до помутніння води та появи нальоту на поверхнях чаші.
3. Препарати для боротьби з водоростями – альгіциди.
Вносити ці препарати у воду слід ще до появи водоростей. Вони знешкоджують спори зелених шкідників і не дають їм розростатися. Боротьба з водоростями буде більш ефективною у разі поєднання альгіцидів та засобів для дезінфекції.
4. Засоби для боротьби з каламутністю – коагулянти.
Однією з причин каламутності води – є найдрібніші частинки, які не може захопити фільтр. Коагулянти допомагають склеїти ці частинки в більші та зробити їх доступними для захоплення водними пилосмоками та фільтрами.
Слід зазначити, що препарати для обробки води в басейні мають бути якісними та безпечними. Фахівці рекомендують віддавати перевагу відомим брендам, які добре зарекомендували себе на ринку спеціальної хімії для басейнів. Якщо у вас залишається питання: що додати в басейн щоб не псувалася вода, - наші фахівці з радістю допоможуть.