Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Сезонний догляд за басейном - осінь-зима

Сезонний догляд за басейном - осінь-зима

Для власників басейнів осінь – це час замислитися про консервацію гідроспоруд. Цей етап включає низку заходів, направлених на підготовку об’єкта до періоду, в який він не буде використовуватися і максимально зберегти його до наступного сезону.

У наш час басейни перестали бути розкішшю. Гідроспоруди встановлюють на приватних ділянках, дачах, готелях та в СПА-комплексах. Резервуари бувають криті та закриті, а також поділяються за типом: бетонні, композитні, каркасні, надувні. Коли температура повітря на вулиці знижується до 15 градусів, настає час їх консервації. Про те, як консервувати різні басейни поговоримо у даному матеріалі.

Бетонні басейни – консервація та догляд восени і зимою

Підготовка бетонного резервуару до зими складається з декількох етапів:

  • Злив води. На цьому етапі резервуар очищується від сміття і після цього з нього повністю зливають воду.
  • Очищення поверхонь басейну. Зі стінок та дна басейну за допомогою спеціальної хімії та аксесуарів (щіток, скребків та ін.) видаляються усі забруднення.

  • Підготовка обладнання. Виконується демонтаж фільтрів, агрегатів, що підігрівають воду. світильників, додаткового обладнання. Їх потрібно почистити, просушити та відправити на зберігання у тепле і сухе місце.
  • Встановлення заглушок. Усі елементи, які неможливо зняти, очищують, просушують та закривають заглушками.

  • Наповнення басейну водою. У зимовий період земля постійно промерзає та відтаює, відповідно, ґрунт може деформувати чашу. Щоб запобігти цьому, фахівці рекомендують на зиму знову наповнити резервуар. Воду треба залити на 15-30 см нижче скімера.
  • Виконати дезінфекцію. На цьому етапі у воду додають засіб проти утворення водоростей, щоб вода під час простою не зазеленіла.

  • Закрити басейн. Це завершальний етап консервації бетонного резервуару. Чашу накривають спеціальним матеріалом, який покриває всю площу гідроспоруди та добре прилягає до неї.

Також фахівці радять зробити для бетонного басейну повітряні подушки. Для цього можна використати спеціальні компенсатори або пластикові пляшки, які опускають в воду за допомогою шнура та грузів. Далі потрібно стежити, щоб покриття не зарвалось, у басейн не падали тварини чи птахи, гілки з дерев, своєчасно прибирати їх, якщо так трапилось.

Композитний басейн – підготовка до зими

Основою композитного басейну є чаша зі скловолокна. Консервацію такого резервуару краще виконати до настання сильних морозів, а то й відразу після спаду спеки. Підготовка композитної гідроспоруди до зими складається з наступних кроків:

  • прибирання сміття з поверхні басейну та хлорування води;

  • очищення поверхонь басейну, яке краще проводити не зливаючи води;

  • злити воду наполовину, щоб попередити руйнування споруди під час морозів;
  • передбачити повітряні подушки, використовуючи компенсатори, пластикові пляшки чи пінопласт;

  • підготувати обладнання;
  • накрити басейн.

Протягом зими композитний басейн краще не відкривати, а розконсервацію слід проводити після того, як повністю розтане сніг.

Що робити з каркасним басейном восени

Перед тим, як говорити про консервацію каркасних басейнів, слід відзначити, що вони бувають двох типів: сезонні та морозостійкі.

Сезонні розбірні басейни потребують обов’язкового демонтажу. Під час цього процесу перш за все здійснюється злив води. Потім очищують поверхні, оскільки басейн має зберігатися у належному стані. Це подовжить термін експлуатації резервуару. Після демонтажу басейн треба добре просушити та покласти у приміщення, де підтримується температура не нижче 0 градусів.

Морозостійкі басейни на зиму можна консервувати. Виконати цей процес краще до настання холодів. Як й інші типи гідроспоруд, каркасний резервуар потребує:

  • зливання води;

  • повторного заповнення ємності рідиною;

  • додавання альгіцидів для профілактики цвітіння води;

  • розташування компенсаторів, які зменшуватимуть навантаження на басейн;

  • накриття тентом або іншим матеріалом.

Надувні басейни

Як правило, надувні басейни виготовляють з ПВХ, який погано протистоїть морозам та іншим несприятливим погодним умовам. Тому, щоб не ризикувати і зберегти басейн до наступного сезону, на зиму його краще прибрати. Консервація для надувних басейнів не передбачається.

Тож, гідроспоруду такого типу позбавляють води, очищують та добре просушують. Фахівці радять використовувати для очищення м’які губки та безкислотну хімію, щоб запобігти руйнуванню ПВХ-шару. Швидко спустити надувний басейн допоможе насос. Зберігати резервуар потрібно в сухому та теплому місці, де немає доступу для домашніх улюбленців та гризунів.

Слід пам’ятати, що правильна та вчасна консервація допоможе не лише зберегти басейн та подовжити термін його експлуатації. Правильні підготовчі передзимові заходи забезпечать легку розконсервацію та вдалий початок наступного купального сезону.

Сезонний догляд потрібен для басейну будь-якого типу. Навіть якщо басейн законсервований і не використовується. В холодний період, сезон вітрів, снігів варто переглядати стан споруди та її частин, дивитись до обладнання та елементів, які зберігаються в критих приміщеннях. Там можлива поява плісняви або гризунів, варто прийняти міри, щоб це попередити.