Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Що додають у басейн замість хлорки

Що додають у басейн замість хлорки

Хлор – найпоширеніша хімічна речовина, що використовується для дезінфекції води у приватних та комерційних басейнах. Цей сильний дезінфектор додають у басейн проти патогенних мікроорганізмів та водоростей, простий у використанні та економічний. Однак у хімії, що містить хлор, є ряд недоліків. У деяких людей спостерігається алергія на хлорку, а при неправильному використанні препаратів у воді утворюються хлораміни, які мають неприємний хлорний запах та викликають подразнення шкіри, очей та дихальних шляхів. Тому багато власників басейнів шукають безпечніші альтернативні методи очищення води. У цьому огляді йтиметься про те, що найчастіше додають у басейн замість хлорки.

Безхлорна хімія для басейну

Препарати для очищення води в басейні повинні мати окислювальні та дезинфікуючі властивості. Окисник додають у басейн, тому що він ефективно видаляє з води органічні та біологічні забруднювачі, а дезінфектант вбиває хвороботворні мікроорганізми.
До безхлорної дезінфікуючої хімії для очищення води в басейні відносяться:
  • Бром. Як і хлор відноситься до групи галогенів. Його додають у басейн, оскільки він має ті ж окисляючі та дезінфікуючі властивості та ефективний проти водоростей. Відмінність в тому, що при бромсодержащих препаратах не викликають роздратування і не мають неприємного запаху. Мінусом є більш висока ціна і те, що бром не підходить для великих басейнів.
  • Біагуніди. Добре працюють проти різних мікроорганізмів, обволікаючи їх та порушуючи таким чином важливі життєві процеси, що призводить до загибелі патогенів. Але оскільки біагуніди налипають на клітини мікроорганізмів, такі конгломерати збільшують навантаження на пісочний фільтр, тому він швидко забивається. Крім цього, біагуніди не мають окислювальних властивостей, тому не очищають воду від органічних забруднювачів.
Третім та найпопулярнішим безхлорним методом очищення води в басейні є активний кисень. Це загальноприйнятий на сьогодні комерційний термін, який є зрозумілим не всім покупцям, тому варто окремо розібратися в хімії процесу такої обробки води.

Активний кисень для басейну: що це та як працює

Зазвичай таку хімію для басейну називають м'якою, а в якості активної речовини, що діє, використовується моноперсульфат калію, який володіє високими окисними функціями. Його додають до басейну замість хлорки. При розчиненні препарату у воді виділяється двоатомний кисень (О2). Саме його прийнято називати активним киснем. Це дуже сильний окисник, який ефективно розкладає органічні речовини та мікроорганізми, що присутні у воді.
Препарати на основі активного кисню мають ряд переваг:
  • не мають неприємного запаху;
  • при правильній концентрації не викликають подразнень шкіри, очей та слизових;
  • не чутливі до ультрафіолету;
  • швидко розчиняються у воді басейну, збільшуючи її прозорість;
  • не надають негативного на поверхні та устаткування.
Але подібний метод також має низку мінусів:
  • Через високу розчинність препарату, додавати в басейн нові дози доведеться частіше, ніж хлорсодержащую хімію.
  • Атомарний кисень сприяє швидкому зростанню водоростей, тому доведеться частіше додавати до басейну засіб проти водоростей. – альгіцид.
  • При сильному забрудненні води або коли басейн інтенсивно використовується, необхідно періодично проводити шокову обробку води хлорною хімією. Плюсом є те, що хімія на основі активного кисню добре поєднується з шок-хлором.

Які препарати вибрати та де їх доцільно використовувати

Перевірено високу якість та множинні позитивні відгуки фахівців та користувачів отримали препарати торгових марок AquaDoctor та Crystal Pool. У лінійці брендів є гранульований і рідкий активний кисень, тому кожен покупець має можливість придбати оптимальну для себе форму.
 

Безхлорну хімію для басейнів на основі активного кислорода можна використовувати у невеликих приватних басейнах, температура води в яких не перевищує 28°С. Такі препарати особливо рекомендовані для дитячих басейнів і в сім'ях, де хтось страждає на астму або має алергію на хлорку.
Якщо у вас залишилися питання або необхідна додаткова консультація щодо дезінфекції басейну без хлору, спеціалісти магазину з радістю допоможуть.