Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Що буде, якщо купатися в перекисі водню

Що буде, якщо купатися в перекисі водню

Всі знайомі з аптечним перекисом водню, який використовується як місцевий антисептик для обробки порізів і ран. З цієї причини багато хто вважає пероксид абсолютно безпечною речовиною, яку можна використовувати для очищення води в басейні. На сьогоднішній день існує багато дезінформації щодо цього. Хтось пише про користь пероксиду через незнання, але багато продавців хімії для басейнів свідомо обманюють покупців заради прибутку. Щоб зрозуміти, чому не варто використовувати цей засіб для обробки басейну, досить докладно розглянути, що буде, якщо купатися у перекисі водню різної концентрації.

Процес очищення води в басейні: як з ним впорається перекис

Коли йдеться про чисту воду у басейні, мають на увазі як її прозорість, але й відсутність водоростей, грибків, бактерій, мікробів, вірусів та інших органічних і неорганічних забруднювачів. Для їх видалення потрібно окислювач та дезінфектор.

Що стосується окислення, то перекис водню справді є сильним окислювачем, потужність якого на 30% вища, ніж у хлору. Це означає, що пероксид добре впорається з органічними забрудненнями. Але коли справа доходить до дезінфекції, перекис водню значно менш ефективний, ніж хлорТаким чином, вона показує біоціодну дію (здатність вбивати шкідливі та хвороботворні організми) лише за високої концентрації та дозування.

Зазвичай, перекис, що продається в магазинах для використання в басейнах, має концентрацію 35-40%, а іноді 50-60%. Для очищення води в басейні потрібно від 150 до 300 г перекису водню на 1 кубометр води в залежності від концентрації, а в сильно забрудненому басейні може знадобитися значно велике дозування.

Така висока концентрація значно вища за аптечний 3%-ий перекис водню, який використовують з медичною метою. І саме в цьому є небезпека для людського організму.

Який вплив має перекис водню на здоров'я

Негативна дія перекису на організм відбувається при вдиханні її пар або потраплянні концентрованого розчину на слизові, шкіру або волосся.

Вплив на шкіру спричиняє хімічні опіки. При легкому впливі це виражається побіленням дерми, а серйозніших випадках може призвести до утворення пухирів. Для прикладу: потрапляння у вічі 5% розчину пероксиду може призвести до незворотного пошкодження очей. А для обробки води в басейні використовуються значно вищі концентрації.

Коли люди вдихають пари перекису водню, це викликає подразнення дихальних шляхів та легень. Також вдихання парів пероксиду негативно впливає на внутрішні органи. Найбільш чутливі до дії перекису кишечник, печінка, нирки. При цьому наслідки тривалої дії перекису на організм людини до кінця не відомі, тому передбачити їх неможливо.

Аргументи за перекис: розвінчуємо міфи

Багато прихильників обробки басейну перекисом водню як аргумент наводять факт, що перекис швидко розпадається на безпечні компоненти, а вода залишається чистою ще довгий час після обробки.

З усього перерахованого правдою є лише те, що пероксид дійсно розпадається на безпечні для здоров'я складові – воду та кисень:

N 2 O 2  → 2 N 2 O + O 2

Однак через високу концентрацію цей процес займає чимало часу. У будь-якій інструкції перекису водню для басейнів ви знайдете таку інформацію: після використання засобу басейном можна користуватися не раніше ніж через 12 годин.

Оскільки під час плавання вода може потрапити всередину, необхідно дотримуватись гранично допустимої концентрації перекису, встановленої для питної води. Вона становить 0,1 мг/л. Однак така концентрація не може забезпечити якісного очищення води. Вже за кілька годин бактерії та інші патогенні мікроорганізми почнуть швидко розмножуватися. Також відсутність якісного дезінфектора у воді викликає швидке зростання водоростей. Експериментальним шляхом доведено, що водорості у басейні без хлору (або іншого засобу з доведеною ефективністю проти водоростей) можуть відтворюватися кожні 3-6 годин.

Як бачимо, перекис працює в басейні тільки при високій концентрації і тільки як сильний окислювач, але не як дезінфектор. Тому вам доведеться вибирати: плавати в небезпечному для здоров'я перекисі чи воді, повній хвороботворних організмів. Погодьтеся, перспектива не райдужна. Саме тому для якісного очищення води рекомендується використовувати засоби, що володіють як окисними, так і властивостями, що дезінфікують