Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Розконсервація басейну після зими

Розконсервація басейну після зими

Усі вуличні басейни, крім надувних та сезонних каркасних, які розбираються на зиму, восени піддаються спеціальної підготовки – зимової консервації. У ході осінніх заходів басейн спеціальним чином підготовляється до холодів, що дозволяє уникнути пошкодження чаші та поломок обладнання. Однак не варто чекати літа, коли температура повітря дозволить повною мірою насолоджуватися штучною водоймою. Розконсервацію басейну після зими необхідно почати з настанням теплих днів, і це нескладно зробити самостійно.

Коли відкривати басейн після зими

Зимова консервація передбачає, що у басейні залишається вода, яка попередньо проходить повний цикл водопідготовки з використанням спеціальної хімії. Якщо всі роботи були проведені правильно, весняна підготовка до басейну пройде швидше, але на це буде потрібно кілька днів. Основні роботи необхідно розпочати після розморожування льоду в чаші та повного припинення нічних заморозків, коли денна температура стійко тримається на позначці +10 градусів. Не варто відтягувати розконсервацію та водопідготовку на пізніший період, оскільки висока температура та ультрафіолет призводять до швидкого зростання водоростей, а зелений басейн значно довше і складніше готувати до купального сезону.

Підготовчі роботи перед розконсервацією басейну після зими

Ще наприкінці зими можна перевірити наявну хімію. Якщо упаковка була пошкоджена, було порушено режим зберігання або термін придатності минув, такі засоби потрібно належним чином утилізувати і докупити нові.
З настанням тепла займіться прибиранням прилеглої до басейну території:
  • обріжте гілки дерев, що нависають над чашею, і засохлих рослин;
  • видаліть із зимового покриття сміття і воду від снігу, що розтанув;
  • помітите територію навколо басейну.
Зимове покриття знімається з басейну, якщо ви готові розпочати збирання чаші та водопідготовку. Оскільки роботи можуть зайняти кілька днів, їх варто запланувати заздалегідь, наприклад, на вихідні.

Після зняття покриття необхідно промити водою із садового шланга (при необхідності використовуйте миючі засоби та м'яку щітку), ретельно просушити та скласти на зберігання.

Перевірка чаші та обладнання після зими

Дістаньте із води гідрокомпенсатори, зніміть зимові заглушки
Ретельно огляньте чашу на предмет тріщин та інших пошкоджень облицювання. За їх наявності проводиться ремонт.
Перевірте цілісність знімного обладнання (вбудовані в чашу світильники, сходи, поручні тощо) та встановіть його.
Огляньте шланги, насос, фільтр, нагрівач та інше обладнання, що демонтується на зиму. Зношені деталі та ущільнювачі необхідно замінити на нові.
Перевірте та поповніть за необхідності рівень піщаного засипання, після чого проведіть зворотне промивання фільтра.
Заповніть насос водою та перевірте наявність витоків.
Встановіть все обладнання, ретельно перевіривши якість з'єднань та роботу електропроводки.
Долийте воду в басейн до рівня середини скімера.
Зверніть увагу, що якщо вода, що заливається, має підвищений вміст металів або сполук кальцію (понад 200 ppm), воду необхідно пом'якшити за допомогою засоби проти металів у воді або препарату Aquadoctor SM StopMineral, який пом'якшує воду та видаляє з поверхонь вже наявний вапняний наліт.

Очищення чаші басейну після зими

Зазвичай при весняній підготовці басейну достатньо очистити дно та стіни за допомогою гідропилососу або щіток, закріплених на телескопічну штангу. При забрудненій ватерлінії до доливання води до басейну можна використовувати препарат AquaDoctor CW CleanWaterline. Якщо чаша виглядає сильно забрудненою, воду з басейну доведеться повністю злити та провести ретельне очищення поверхонь від нальоту за допомогою спеціальної хімії, яка ефективно видалить органіку, мінеральні відкладення, накип та іржу.

Підготовка води у басейні

На першому етапі весь об'єм води повинен пройти через систему, що фільтрує, не менше двох разів. Для цього фільтр має працювати не менше 12 годин.
Проводиться перевірка рН і показники доводяться до рівня 7,2 за допомогою відповідної регулюючої хімії − рН Плюс або рН Мінус.

Після врівноваження рН проводиться ударне хлорування води шок-хлором. При додаванні засобу концентрація вільного хлору підвищується до 10 разів, що забезпечує якісне очищення води від спор водоростей, грибків та різних патогенних мікроорганізмів. Протягом 12-24 годин рівень хлору має знизитися природним шляхом.

Тестуйте воду кожні кілька годин, і коли опустяться до 3 мг/л, рН доводиться до норми (7.2-7.4), і у воду додається альгіцидпрофілактичний засіб проти водоростей

Зазвичай на цьому розконсервація та водопідготовка закінчується, але іноді після шокування басейну спостерігається каламутність води. Якщо 8-12 годин фільтрації не вирішили проблему, у воду потрібно додати коагулянт – засіб проти каламутності води.

Зверніть увагу, що після додавання будь-якої хімії для басейну необхідно включати обладнання, що фільтрує: так препарат рівномірно розподілиться по всьому об'єму води. У кожному випадку рекомендований час циркуляції може відрізнятися, і це зазначено в інструкції до препарату або опис продукту на сайті WaterLine.