Рівень води в басейні – це не менш важливий показник ніж інші параметри. Досить часто власники відволікаються, коли набирають воду в резервуар, і вона переливається за межі чаші. Окрім того вода має властивість випаровуватися, її розбризкують відпочивальники і рівень знижується.
Зазвичай для визначення кількості води використовуються спеціальні пристрої. Вони не просто контролюють, аналізують водне середовище, а й здійснюють своєчасний долив. Називаються такі прилади вимірювачами рівня рідини. Коли датчик вловлює зміни в рівні води, він подає сигнал на реле і тоді починається налаштування параметрів, максимально наближуючи їх до норми.
Види систем доливу води в басейні
Системи автодоливу та підтримки рівня води діляться на механічні (поплавкові) та електронні. Як правило такі пристрої складаються з двох частин – реле рівня води та датчика. Перша частина розмішується безпосередньо за резервуаром, друга занурюється в воду (поплавок) або кріпиться на стінку басейну.
-
Механічні регулятори води складаються із поплавкового клапану та спеціального запірного механізму. Коли рівень води досягає певної позначки, поплавок підіймається, спрацьовує запірний пристрій і подача води в басейн зупиняється. Слід зазначити, що поплавкові регулятори води рекомендується використовувати в басейнах з невеликим напором води. Такий тип пристрою є ідеальним варіантом для місцевості, де періодично виникають перебої електроенергії, наприклад, дачних масивів.
-
Електронні регулятори – це автономні пристрої, які підключаються до автоматичної системи басейну і працюють без будь-якого втручання людини. Принцип роботи полягає у програмуванні пристрою на результат, тож, за допомогою датчиків, він сам буде контролювати ситуацію в резервуарі. Як тільки вода підніметься до порогового значення, регулятор відключить подачу. У разі, коли рівень води знизиться, пристрій автоматично включиться на підлив.
Датчики рівня води також відрізняються по типу монтажу. Розрізняють контролери, що кріпляться до стінки резервуару, а також пристрої із зануреними датчиками. Останні призначаються для переливних басейнів і монтуються безпосередньо в переливні ємності. Контролери спрацьовують у момент надходження води через переливні грати в компенсаційну ємність. Це дозволяє заощадити електроенергію та воду.
Переваги систем доливу води в басейні
Контролери рівня води в басейні мають декілька основних переваг:
-
економія енергоресурсів – автоматичний контроль рівня води обмежує кількість споживаної електроенергії та допомагає регулювати водопостачання;
-
економія коштів – якщо витрачається менше електроенергії та води, платити за них доводиться також менше, що дозволяє суттєво заощадити;
-
автоматичний долив – пристрої можуть працювати самостійно, тому відпадає необхідність керувати ними вручну, в результаті немає необхідності постійно моніторити рівень води в резервуарі;
-
подовження строку служби обладнання – вимірювачі збільшують термін служби насосів та насосних станцій, оскільки тим не доводиться працювати вхолосту.
Спеціалісти рекомендують подумати про систему контролю рівня води ще на моменті проектування басейну. Бажано встановлювати в басейн не менше трьох датчиків. Якщо встановлюється автоматичний регулятор, то він буває на три та сім датчиків. Перший зручніший для скімерних басейнів, другий – для переливного. Чим більше контролерів, тим точніше вимірюватиметься рівень води в резервуарі. Датчики краще розташувати на всіх необхідних рівнях – мінімальному, середньому і максимальному.