Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Рівень води у чаші басейну та чиста ватерлінія

Рівень води у чаші басейну та чиста ватерлінія

Рівень води в басейні може зменшуватись, особливо актуально для літнього періоду. Причина цього – випаровування або підтікання через не герметичність конструкції. Якщо рівень води знижується швидко, це може стати причиною виходу з ладу обладнання конструкції басейну (частіше всього насосів). Важливо підтримувати та контролювати необхідний рівень води. Для цього додатково встановлюється системи автодоливу та підтримки рівня.

В залежності від типу басейну, його розмірів та активності експлуатації, системи підтримки рівня води можуть бути електронними та механічними. Останні встановлюють виключно на скіммерні басейни. Це може бути, як окремий вбудований скіммер, так і елемент в складі окремого пристрою для автодоливу води. Електронні моделі контролюють рівень з допомогою спеціальної системи, яка складається з датчика-фіксатора, клапану доливу електромагнітного типу, скіммера.

Ватерлінія: як підтримувати її чистоту

Ватерлінія – місце, де вода в чаші басейну досягає верхньої межі. З часом це місце стає більш помітним - лінії швидко забруднюється. Важливо підтримувати чистоту не тільки води в басейні, але й самої чаші, особливо ретельно очищати ватерлінію. Те, наскільки якісно будуть проведені такі дії, говорить про відношення власника до басейну та турботу про комфорт і здоров’я тих, хто ним користуватиметься. Частіше всього причиною швидкого забруднення ватерлінії стають мінеральні чи жирові накопичення, які будуть стимулювати активне розмноження хвороботворних мікроорганізмів, водоростей.

Оскільки ватерлінія – це крайня межа води в басейні, саме в цьому місці залишається більше всього накипу та плям. Швидке забарвлення лінії може відбуватися і через недостаню фільтрацію води, хімічний дисбаланс компонентів. Щоб якісно та швидко очистити ватерлінію так, щоб вона не виділялась на загальному фоні басейну, можна придбати ряд спеціальних засобів.

Колір та характер забруднення ватерлінії може вказати на те, що стало причиною утворення плями. Так, шарувата кірка біло-жовтого кольору на поверхні чаші може бути причиною осаду карбонату кальцію. Такі сліди не складно прибрати з допомогою щітки чи жорсткуватої губки.

Варто врахувати, що позбутися від плям на чаші басейну простіше всього на початковому етапі. Більш складними є відкладення мінерального типу. Вони, зазвичай, проявляються плямою біло-сірого кольору. Для видалення такого сліду краще скористатися спеціальною губкою або засобом для очищення ватерлінії. Кількість засобу, яку необхідно використати для очищення брудної лінії на чаші, залежить від ступеня забруднення та типу бруду.

Етапи та особливості очищення ватерлінії

  • Використовуючи жорстку щітку та губку, спеціальний засіб, видалити бруд з поверхні. Врахувати, що застосування більшості спеціальних засобів не вимагає обов’язкового зливу води. Сам препарат швидко розчиняється та є безпечним.

  • Якщо забруднення сильне, його складно прибрати вказаним способом, варто придбати спеціальні гелі, які мають посилену дію. Перед використанням будь-якого засобу краще провести його тестування на невеликій ділянці чаші і тільки після цього обробляти всю ватерлінію. Під час роботи враховувати основні запобіжні заходи, які вказані в інструкції.

Мінімізувати прояв бруду на ватерлінії чи уникнути його можна з допомогою профілактичних заходів. Для цього важливо своєчасно та якісно проводити механічне очищення води в басейні та постійну дезінфекцію. Для підтримки чистоти ватерлінії слідкувати за нормальним балансом хімічних елементів та підтримувати оптимальний рівень ph. Відпочиваючим перед та після використання басейну рекомендовано приймати душ, щоб змити рештки косметичних засобів, які також можуть накопичуватись в воді та стати причиною формування плівки на ватерлінії.