Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Промивання фільтру басейну та аналіз стану фільтрового обладнання

Промивання фільтру басейну та аналіз стану фільтрового обладнання

Щоб очищення басейну відбувалось вчасно та якісно, а користуватися конструкцією було безпечно, важливо проводити регулярне промивання фільтрового обладнання. В більшості випадків камери для фільтрації води виготовляють зі спеціального термопластику чи поліестеру. Щоб контролювати роботу системи, передбачений манометр та спеціальний вентель, підключений насос. В основному такі види фільтрів встановлюються на великі басейни або ті, що знаходяться в громадських місцях, тому для встановлення фільтрів піщаного типу повинно бути передбачене спеціальне місце.

Промивання фільтру басейну: як часто та для чого це робити

Для очищення води в басейні частіше всього використовують піщані фільтри. Саме їх вважають одними з найефективніших в своєму сегменті, хоча й вирізняються серед інших пристроїв великими габаритами. Специфіка очищення проста: забруднена вода потрапляє до спеціальної ємності, де пропускається через дрібний пісок, який слугує фільтраційним матеріалом. Це дозволяє відділити нерозчинні часточки бруду. Після цього чиста вода повертається назад до басейну.

Сам фільтр після тривалого періоду експлуатації теж засмічується. Щоб він безперебійно виконував свої функції, варто проводити його очищення – промивання фільтру басейну. Якщо не робити це своєчасно, часточки бруду, наліт будуть накопичуватись на поверхні самого фільтру, що стане причиною підвищеного тиску в системі та того, що вода в чаші не буде відповідної якості.

Не існує єдиних вимог щодо того, з якою періодичністю потрібно проводити промивання фільтраційної установки. Всі випадки індивідуальні та залежать від розмірів басейну та частоти його експлуатації. Частіше всього показом до того, що необхідно проводити промивання конструкції, є рівень тиску в системі. Якщо тиск підвищений (таким вважається показник від 1,1 – 1,4 бар), краще провести очищення фільтру. Також над цим процесом варто задуматися, якщо у води швидко з’являється неприємний запах, осад чи змінюється колір.

Головною причиною забруднення фільтраційної установки є його засмічення органічними та неорганічними часточками.

Промивання фільтру: як провести процедуру

Щоб повернути фільтру необхідні функції, очищення можна провести кількома способами, але частіше всього застосовують процедуру зворотного промивання фільтру. Головна особливість такого процесу – подача води до фільтраційної конструкції в зворотному напрямку. Це дозволить швидко та ефективно вимити з системи наліт, всі дрібні часточки, які осіли на виробі та не дозволяють повноцінно проводити процедуру очищення води басейну.

Для більшості видів фільтрів процедура проводиться в такій послідовності:

  • Провести відключення насосу від мережі.

  • Зафіксувати вентиль у положенні «зворотне промивання», знявши з режиму «фільтрації».

  • До фільтраційної установки прикріпити шланг та вивести його таким чином, щоб він знаходився за межами конструкції.

  • Запустити роботу насосу. Правильність проведення зворотного промивання варто контролювати.

  • Включити режим «змивання». Це дозволить воді потрапляти до фільтраційного обладнання та стимулюватиме ущільнення піску в ньому.

  • Залишиться перевести вентиль в звичайний режим та перевірити показники тиску.

Процедуру промивання фільтру можна провести й самостійно. Врахувати, що складні випадки забруднень іноді потребують заміни піску в фільтрі. Цю роботу вже краще довірити спеціалістам. Власники басейнів повинні звернути увагу на те, що для якісного очищення фільтру від всіх видів бруду можна застосовувати й спеціальні засоби. Частіше всього  користуються популярністю хімічні препарати, використовуючи які можна прибрати з поверхні фільтрів органічні та неорганічні рештки, різні типи відкладень та жири.