Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Підігрів води в басейні та підвищення ph

Підігрів води в басейні та підвищення ph

Підігрів води в басейні - можливість організувати ідеальний відпочинок біля штучної водойми за будь-якої погоди. Правильно продумані системи обігріву басейну дозволяють користуватися ним навіть взимку (актуально, якщо конструкція знаходиться в приміщенні). Оптимальний водний температурний режим – запорука безпечного та комфортного відпочинку.

Як нагріти воду в басейні

Система підігріву води повинна бути ретельно продумана, а конструкція підбирається в залежності від особливостей штучної водойми та місця її розташування. Варто врахувати варто й те, які умови експлуатації повинні бути створені для обраної конструкції.

Для підігріву води в басейні частіше всього використовують один з варіантів:

  • Теплові насоси. Ефективне та популярне обладнання для обігріву. Воно здатне акумулювати теплову енергію та через спеціальну систему направляти до системи. Такі конструкції можуть використовуватися не тільки для підігріву, але й охолодження вод в штучній водоймі.

Серед головних плюсів системи варто виділити: високий рівень ККД, прості умови монтажу, енергоефективність. Більшість конструкцій можна підлаштовувати під умови зовнішнього середовища, а також використовувати для солоної води (інформацію про цю можливість потрібно уточнювати при купівлі системи). Не всі наважуються на встановлення такої технології обігріву, оскільки конструкція не відноситься до бюджетних.

  • Теплообмінники. Працюють за рахунок правильно налагодженої передачі тепла. Їх можна поєднувати з використанням теплових насосів та основної опалювальної системи. Встановлювати їх швидко та просто, вони надійні та ефективні, дозволяють підтримувати оптимальний рівень температури та тиску. Нюанс використання теплообмінників – тривалий підігрів води.

  • Солярні колектори. Такі конструкції екологічні та автономні, беруть тепло з навколишнього середовища. Необхідності в підключенні до електроносіїв не виникає. Встановити колектори не складно, але варто врахувати, що їх робота повністю залежить він умов навколишнього середовища.

  • Електронагрівачі. Дозволяють швидко нагріти воду, рекомендовані для невеликих басейнів чи спа-купелі. Продуктивність нагрівання висока, встановлювати та керувати такою системою просто. До того ж, електронагрівачі не вирізняються великими розмірами. Якщо в планах встановити їх, потрібно врахувати, що важливо забезпечити постійну подачу електроенергії.

Підігріваючи постійно воду в басейні, слід постійно контролювати показник кислотно-лужного балансу.

Нормалізація рівня ph в басейні

Своєчасне вимірювання та врегулювання рівня ph в басейні важливе для того, щоб водне середовище було безпечним, а хімія дієвою. Тестування води проводити кожного тижня або ж перед додаванням знезаражуючої хімії.

Оптимальний показник ph – в межах 7,2-7,6. Якщо він виходить за вказані межі, врегулювати його спеціальними засобами «ph+» або «ph». Додаючи ці засоби, слід забезпечити якісну циркуляцію води.

Підвищення чи зниження ph в басейні: головні причини

  • Використання дезінфікуючої хімії. Її специфічний склад (особливо засоби на основі хлору) можуть змінювати показники води.

  • Наявність водоростей в басейні. Це стає причиною зменшення рівня вуглекислого газу, а значить - підвищення кислотно-лужного балансу. Щоб уникнути такої проблеми, не забувати своєчасно обробляти воду альгіцидом.

  • Жорсткість води не відповідає нормі. Причина того, що цей показник завищений – наявність у воді солей магнію та кальцію. Якщо рівень жорсткості виходить за показник 200 ppm, можна говорити про те, що ph вище норми.

Застосовуючи штучне прогрівання води, слід орієнтуватися на те, що саме в теплій воді (особливо, якщо вона була швидко прогріта), при вимірюванні рівень ph завищений. Різка зміна ph води може бути небезпечною для відпочиваючих та мати негативний вплив на обладнання штучної водойми. Саме тому спеціалісти радять проводити своєчасний контроль показників.