Теплові насоси – ефективні та доступні агрегати для досягнення та підтримання необхідного температурного режиму води в басейні. Це вигідне, економічно обґрунтоване рішення для власників басейнів, які хочуть створити сприятливі умови для відпочинку. Теплові насоси прості в керуванні. Правильно підібрана конструкція дозволяє значно збільшити період відпочинку біля басейну (особливо, якщо він знаходиться під відкритим небом).
Тепловий насос для обігріву басейну: як працює агрегат
Конструкції можуть використовуватися для обігріву басейну будь-якого типу. Якщо звичайні циркуляційні насоси перекачують воду, то у випадку з тепловими моделями це буде енергія, акумульована з навколишнього середовища. Все це можливо завдяки спеціальним пристроям, які з ґрунту, повітря або води дозволяють брати тепло.
Принцип роботи більшості теплових насосів схожий на функціонування холодильників та кондиціонерів, які беруть теплову енергію у джерела та переносять її до необхідної точки обігріву. Джерелом тепла можуть виступати: ґрунтові води, водойми (як підземні, так і наземні), повітряні маси, земля.
Частіше всього встановлюють теплові насоси, які беруть енергію з повітря чи землі. Після потрапляння енергії до системи, вона проходить через конденсатор, після цього потрапляє до випарника та компресора. Пройшовши такий шлях, низькопотенційна енергія перетворюється в енергію високопотенційного типу, яка й може застосовуватися для прогріву водного середовища.
Плануючи придбати та встановити тепловий насос, варто врахувати, що для функціонування самого агрегату необхідне електроживлення. Перевагою використання теплових насосів є те, що, споживаючи 1-2 кВт звичайної енергії вони можуть утворювати до 8 кВт теплової.
Тепловий насос: що врахувати при виборі моделі
Щоб тепловий агрегат швидко та повноцінно прогрівав воду, не виникало проблем з його функціонуванням, важливо правильно підібрати тип насосу та прорахувати його потужність. Головний фактор, який враховують при розрахуванні цього критерію – розміри басейну та об’єм води в ньому. Так, якщо об’єм води в басейні складає 30 м. куб., краще обрати тепловий насос з потужністю в межах 12-15 кВт., 70-80 м. куб. – потужність має бути 26 кВт.
-
місце, де встановлений басейн (відкрита це територія чи варіант критого басейну);
-
об’єм штучної водойми та кількість води, яку потрібно буде прогріти;
-
показник початкового температурного режиму та той, якого потрібно досягти;
-
інші додаткові критерії (кліматичні та погодні умови, форма чаші, наявність системи вентиляції чи кондиціонування, тощо).
Обираючи тепловий насос, треба обов’язково звернути увагу на його розміри та характеристики, вказані виробником. Співставити параметри насосу та площу місця, де його буде встановлено. Також біля прибору повинно бути достатньо місця для його повноцінного обслуговування. Продуктивність роботи та ефект прогріву води залежать від початкового та оптимального температурного режиму.
Автоматичне управління моделями дозволяє повноцінно та ефективно керувати роботою пристрою, підлаштовувати під існуючі умови. Перш ніж надати перевагу певній моделі, звернути увагу на те, яку кількість шуму та вібрації нею виробляється під час роботи. Чим менший цей показник, тим комфортніші умови відпочинку