Наявність басейну у приватному будинку вже давно перестала бути розкішшю. Кожен вирішує питання з басейном по-своєму. Хтось набуває великого надувного басейну, інші ж облаштовують стаціонарні штучні водойми. Який би басейн не вибрали господарі ділянки, будь-який вимагатиме догляду та вкладення сил. Особливо уважно слід поставитися до підготовки води.
Основні етапи підготовки басейну до плавального сезону
Ми вже розповідали про те, як обробити басейн після зими. Тому в цій статті детальніше поговоримо про первинну водопідготовку нового басейну.
Незважаючи на те, який басейн встановлений на ділянці: надувний, збірний каркасний, стаціонарний, спочатку його потрібно добре промити водою зі шланга. На наступному етапі слід здійснити підключення та перевірку фільтрувального обладнання. Після цього басейн до позначки заповнюють водою.Найчастіше господарі приватних басейнів не мають можливості попередньо очищати воду. Як правило, в резервуар подається вода із магістральних систем, колодязів, артезіанських свердловин. Така вода має великий рівень жорсткості, і щоб уникнути проблем з очищенням води і роботою обладнання, рекомендується перевірити воду в лабораторії або зробити тести самостійно. Якщо рівень жорсткості води буде завищеним, можна обладнати басейн спеціальним пом'якшувачем. Альтернативним варіантом є спеціальна хімія. Це може бути:
-
Засіб видалення металів. Його рекомендують використовувати у випадках, коли вміст заліза, міді, марганцю чи іншого металу перевищує 0,8 мг/л. Одним із найефективніших препаратів, здатних знизити металеву жорсткість води, є AquaDoctor StopMetal.
-
Засіб зниження кальцієвої жорсткості. Надлишок у воді гідрокарбонату кальцію є досить частою проблемою, що зустрічається. У нормі кальцієва жорсткість має становити від 150 до 250 ppm. Якщо показники перевищені, можна придбати препарат AquaDoctor StopMineral.
Інструкція з підготовки води у басейні до купального сезону
Після того, як були проведені заходи щодо пом'якшення води, слід виконати такі кроки з підготовки басейну:-
Виміряти рівень pH. Для цього можна скористатися спеціальними тестами. Кислотно-лужний баланс води має відповідати показнику 7,2. Тільки в цьому випадку застосовувана хімія працюватиме ефективно. За високого рівня pH допоможе препарат AquaDoctor pH Minus. Після застосування слід дати воді постояти кілька годин і потім знову виміряти рівень pH. Якщо кислотно-лужний баланс знизився, приступають до наступного кроку.
-
Проведення шокової обробки води за допомогою швидкорозчинного хлору. За допомогою шок-хлору з води видаляються всі шкідливі бактерії та мікроорганізми..
-
Запуск фільтруючої системи. Фільтри повинні працювати щонайменше 12 годин.
-
Після закінчення процесу фільтрації тестами перевіряється рівень вільного хлору. Якщо вдалося знизити показники до 3 промілі, вноситься альгіцид (препарат блокуючий ріст та розмноження водоростей у воді) і знову включаються фільтри на 2-4 години. Якщо показники вільного хлору вищі, слід почекати ще кілька годин та повторити тестування.
-
Перед купанням у басейні воду слід протестувати на хлор і рівень pH. Норма хлору повинна становити 0,5-1,5 проміле, рівень pH повинен відповідати показникам 7.2-7.4. Якщо під час проведення водопідготовки рівень вільного хлору знизився і становить нижче 0,5 проміле, потрібно його підняти. Після цього регулярно використовують повільно розчинний хлор за допомогою якого проводять дезінфекцію басейну. При невідповідності нормі показника pH кислотно-лужний баланс регулюють за допомогою препаратів pH-мінус або pH-плюс.
Ефективність підготовки басейну до літа залежить від правильності застосування препаратів. Слід дотримуватись рекомендованих доз та технології внесення хімії. Детальний опис кожного кроку (тестування води, проведення шокової дезінфекції та використання альгіциду) є на нашому сайті. Якщо у вас виникли питання щодо вибору та використання хімії для басейну, звертайтесь до консультантів магазину ВотерЛайн. Наші фахівці допоможуть вам впоратися із підготовкою басейну до купального сезону.