Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Ознаки цвітіння води у басейні

Ознаки цвітіння води у басейні

Для поціновувачів штучних водойм басейн асоціюється з якісним та безпечним відпочинком у воді і біля неї. Але через високу температуру повітря, прямі сонячні промені та недостатню фільтрацію вода починає цвісти – у ній з`являються водорості. Рослинність вилучає з рідини кисень, натомість виділяє продукти розпаду – сірководневий аміак, метан та інші токсичні сполуки.

Купання у забрудненому басейні може призвести до важких алергічних реакцій та отруєнь. Тож дуже важливо одразу розпізнати дрібного, але такого небезпечного ворога.

5 головних ознак, що вода у басейні почала цвісти

 1. Зміна кольору води. Прозора чи блакитнувата рідина поступово набуває зеленого чи брудно-коричневого відтінку.

 2. Каламутність. Якщо складно розгледіти дно чи стінки басейну – це вагомий привід для занепокоєння.

 3. Поява різкого, неприємного запаху. Спричинена високим вмістом у воді аміаку, метану та інших продуктів розпаду водоростей. Робить купання у басейні та перебування поруч з ним дискомфортним.

 4. Слизький наліт на дні, сходинках та дні басейну. Не лише неприємний на дотик, але й може стати причиною травмування при зануренні чи виході з води.

 5. Утворення слизької плівки на поверхні води. Її видно неозброєним оком та відчутно на дотик.

При перших ознаках цвітіння води потрібно починати боротьбу з водоростями.

Що робити, якщо зацвітала вода у басейні

Заходи по боротьбі з цвітінням води у штучній водоймі включать:
 • Збір водоростей сачком, а ще краще – спеціальним гідропилесмоком. Застосовується до відносно великої рослинності;

 • Очистка дна і стінок басейну знезаражуючими препаратами на основі хлору чи активного кисню. Це допоможе позбутись шкідливих мікроорганізмів;

 • Коригування кислотно-лужного балансу. Норма PH – 7.2-7.6. Якщо показник не у цих межах, хімія для басейнів буде малоефективною;

 • Введення подвійної дози альгіцидів – спеціальних засобів для води, що руйнують захисну оболонку та імунну систему водоростей, внаслідок чого зупиняється цикл розмноження;

 • Проведення шокового хлорування води. Найчастіше застосовують препарати на основі гіпохлориду кальцію. Це забезпечує максимально сильну знезаражуючу дію.

 • Грунтовне фільтрування води. У складних випадках рідину заміняють частково чи повністю.

Як гарантовано позбутися цвітіння води: визначальний фактор

Ефективність боротьби з водоростями залежить насамперед від якості хімії для басейнів – альгіцидів та знезаражуючих хлорних сумішей. Це мають бути сертифіковані, перевірені засоби від відповідальних виробників.

Aqua Doctor – бренд, який довгі роки утримує лідерство на ринку препаратів для басейну. Вони прості у застосуванні та підходять для усіх видів басейнів, незалежно від розмірів, місця розташування (вуличні або ж у приміщенні) та порядку користування (приватні чи громадські). Тисячі споживацьких відгуків у Мережі підтверджують їх дієвість та економний розхід. Уся лінія засобів має міжнародні сертифікати.

Альтернативою попередньому виробнику  є хімія для басейну Cristal Pool – взірець справжньої німецької якості від концерну Hansa Group AG. Препарати виробляються у провідних лабораторіях світу, що займаються підвищенням якості води. Споживачі відзначають широкий асортимент засобів та детальні, прості інструкції із застосування препаратів. Усі засоби сертифіковані. Фахівці WaterLine з радістю допоможуть позбутися ознак цвітіння води у басейні та нададуть професійну консультацію з підбору хімії торгових марок Aqua Doctor і Cristal Pool.