Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Очищення води в басейні при бані

Очищення води в басейні при бані

Догляд та якісне обслуговування басейну – важлива умова комфортного та безпечного відпочинку, як на відкритій території, так і в бані чи лазні. У випадку зі штучною водоймою у бані, врахувати, що не тільки підвищена температура води, але й високий рівень вологи стають причиною швидкого розповсюдження бактерій та шкідливих мікроорганізмів. Такі умови повинні стимулювати власників таких місць відпочинку (особливо для громадського використання) правильно підібрати хімію та регулярно її застосовувати.

Особливості знезараження води в басейні при бані

Час від часу потрібно здійснювати повноцінну заміну води, але при цьому розраховувати на те, що без застосування хімії та ретельного очищення стінок конструкції такі дії не забезпечують очікуваного відпочинку в чистому басейні. Процедура якісного очищення включає в себе контроль за хімічними показниками води,  дезінфекцію, додаткове очищення від водоростей та обробка для отримання кришталево чистого середовища. Своєчасне використання хімії для басейну – запорука безпечного релаксу та мінімізація витрат на подальше обслуговування конструкції.

Ефективність використання хімії залежить від її виду, дозування та активності експлуатації басейну. Не менш важливими будуть і показники температури та вологи в приміщенні. При підборі комплексу хімічних засобів для штучної водойми обов’язковими критеріями повинні бути: тип поверхні чаші, частота використання та швидкість забруднення, особливості обладнання конструкції. Важливо організувати комплексні доглядові процедури. Крім хімічного очищення води варто проводити й механічне очищення чаші. Підтримувати необхідний безпечний стан води в басейні не складно. Головне – підібрати якісні препарати та дозувати їх згідно рекомендацій в інструкції.

Засоби для очищення води в басейні

Як і для більшості випадків, для очищення води в басейні при бані спеціалісти радять використовувати наступні засоби.

  • Тестери для контролю та спеціальні препарати для регулювання хімічних показників води – особливо вмісту солей та металів, рівня ph. Після контролю показників (з допомогою тестерів) за потреби відкоригувати їх препаратами. Такі дії необхідно здійснити перед додаванням дезінфікуючої хімії, оскільки це не тільки запорука безпечного купання, але й ефективність дії препаратів, важлива умова тривалої експлуатації обладнання. Нормалізація вмісту солей у воді (особливо, якщо в басейн додають водопровідну воду) є важливою для якісного функціонування обладнання та мінімізації утворення нальоту на його поверхні.

  • Дезінфікуючі засоби. У випадку з обробкою басейну частіше всього використовують хлор, рідше додають активний кисень. Щоб хімія не подразнювала слизові оболонки та шкіру, важливо правильно дозувати засоби. Врахувати, що у випадку з басейном у лазні кількість його застосування може бути збільшена за рахунок того, що відпочиваючі часто заходять в таку водойму спітнілими.

  • Препарати для знешкодження водоростей. Для повного знешкодження та з профілактичною метою використовують альгіцид, який додатково забезпечить бактерицидну та протигрибкову дію. Важлива умова ефективної дії засобу – контроль рівня ph. Оптимально, якщо показник балансу буде в межах 7,2-7,4.

  • Коагулянти та флокулянти для басейну при бані. Посилюють ефективність очищення, знешкоджують мікроскопічні часточки бруду, які часто є причиною каламутної води. Це необхідні засоби для того, щоб відновити прозорість води.

Особливі високоефективні формули мають комбіновані препарати, які не тільки забезпечують якісну дезінфекцію, але й знешкоджують максимально навіть найменші часточки бруду, шкідливі віруси та бактерії. Класичними компонентами таких засобів є хлоровмісний препарат, флокулянти та альгіцид