Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Очищення ватерлінії та стінок басейну від мінеральних відкладень та нальоту

Очищення ватерлінії та стінок басейну від мінеральних відкладень та нальоту

Жорстка вода стає однією з причин того, що в басейні з’являється вапняний наліт. Найчастіше його можна побачити у зоні ватерлінії та на стінках. Звичайно вапняний наліт впливає на зовнішній вид басейну – він здається неохайним та недоглянути, а також може завдати шкоди відпочивальникам та покриттю водної чаші. Аби поява відкладень та нальоту не стала неприємним сюрпризом, слід бути готовим до боротьби з ними.

Що потрібно знати про бруд в басейні

Забруднення в басейні має органічне та неорганічне походження. Органічні відкладення з’являються в результаті появи водоростей, плісняви, продуктів розпаду рослин та мікроорганізмів.

Якщо говорити про стінки та ватерлінію басейну, то найчастіше вони піддаються впливу неорганічних відкладень. Їх поява - результат осадження на поверхнях солей кальцію та з’єднань інших металів. Мінеральні відкладення та нальот проявляються у вигляді коричневої іржі та білого вапна. Здолати їх за допомогою звичайних побутових засобів однозначно не вдасться, тому власникам басейнів слід заздалегідь запастися спеціальним приладдям та хімічними засобами.

Що слід мати в арсеналі власнику басейну

Очищення басейну від мінеральних відкладень та нальоту – процес досить трудомісткий. Аби його полегшити та прискорити, варто мати у розпорядженні:

  • сачок для очищення водного дзеркала від плаваючого сміття;

 

Очищення стінок та ватерлінії басейну

Перед тим, як розпочати очищення стінок та ватерлінії, рекомендується за допомогою сачка зібрати велике сміття та злити воду з басейну. Це дасть змогу визначити ступінь забруднення, наявність водного каменю та відкладень.

Якщо, у результаті візуального огляду, з’ясовується, що забрудненою є тільки зона ватерлінії (область де вода зустрічається з повітрям), то можна не спускати воду в басейні повністю. Потрібно лише трохи її приспустити і скористатися спеціальним препаратом для очищення ватерлінії. Як правило, основою таких засобів є луги, які порушують pH середу і змушують відкладення розчинитися. Після застосування таких препаратів ватерлінія залишається бездоганно чистою, а поверхня резервуару – неушкодженою.

Якщо мінеральний відкладення та нальот покривають достатньо велику площу резервуару, воду, скоріш за все, доведеться злити повністю. Для очищення стінок варто буде скористатись спеціальними засобами для очищення нальоту з поверхонь басейну. В асортименті спеціалізованих магазинів сьогодні можна придбати універсальні препарати, які дозволяють очистити органічні та неорганічні забруднення. Якщо на стінках помічено іржу та інші мінеральні відкладення, варто взяти засіб, що має цілеспрямовану дію.

Як протистояти появі мінеральних відкладень та нальоту в басейні

Появу мінеральних відкладень та нальоту можна попередити. Для цього слід застосовувати профілактичні заходи. Серед них:

  • Щотижневе очищення стінок резервуару та зони ватерлінії за допомогою щіток та скребків. Це дасть можливість обійтися без хімії.

  • Правильна та ретельна водопідготовка. Цей процес має включати: пом’якшення води, підтримання правильного рівня pH, дезінфекцію. Для запобігання появі водоростей фахівці радять застосовувати альгіциди.

Окрім того, щоб запобігти появі мінеральних відкладень та нальоту в басейні, їхнім власникам слід потурбуватися про застосування якісних фільтрів та регулярне прибирання поверхневого сміття.