Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Очищення басейну від нальоту

Очищення басейну від нальоту

Басейн – це не лише комфорт, а ще й велика відповідальність. Штучне водоймище вимагає регулярного догляду та турботи. Серед іншого, особливої уваги вимагають наліт, що періодично з'являється на поверхнях резервуара. Він є однією з причин забруднення води та зіпсованого зовнішнього вигляду басейну. Відкладення нальоту можуть негативно вплинути на здоров'я відпочиваючих. Перед тим, як приступати до очищення басейну від нальоту, слід розібратися з тим, що призвело до появи.

Види відкладень на поверхнях резервуару

Будь-який наліт у басейні поділяється на два типи:
  • Органічні відкладення. До їх появи призводять рослини, що розкладаються, мікроорганізми, а також водорості і цвіль.
  • Неорганічні відкладення. До нальоту в басейні призводять осадження металів та кальцію.
Тип нальоту визначається за зовнішніми ознаками, а саме структурою та кольором. Про органічне походження відкладень свідчить їхня слизька консистенція. Колір слизу може бути різним. Якщо нальоту привели водорості рожевого відтінку, він буде рожевим, якщо зелені – зеленим.
Про неорганічне походження нальоту можна судити з його жорсткості. Наприклад, на поверхні можуть з'явитися іржаві коричневі відкладення або білі вапняні. Визначити характер появи плям з повною точністю можна який завжди, що виключає очищення резервуарів звичайними миючими засобами. Найефективніше в даному випадку скористатися спеціально розробленими препаратами.

Як вибрати підходящу хімію для зняття нальоту

Щоб позбавити басейн від нальоту, слід підготувати:

Якщо відкладення з'явилися в зоні перетину води та повітря, слід скористатися препаратами для ватерлінії, наприклад, AquaDoctor CW CleanWaterline. На якість води - цей засіб впливу не робить, що дозволяє лише трохи приспустити.
Якщо наліт покриває значну частину басейну, без спуску води з басейну не обійтись. Після того, як вода буде повністю злита, в хід йдуть спеціальні засоби для очищення басейну від нальоту. Хороші рекомендації отримав універсальний препарат
Aquadoctor MC MineralCleaner. Він призначений для видалення як органічних, так і неорганічних відкладень та повного очищення басейну від нальоту. Також можна скористатися препаратом Crystal Pool Scale Remover. Цей засіб ефективно справляється з мінеральними відкладеннями та іржею.

Профілактичні заходи

Уникнути появи нальоту в басейні можна за допомогою регулярного щотижневого очищення за допомогою щіток. У такому разі спеціальна хімія, швидше за все, не знадобиться. Однак найбільш ефективним способом профілактики вважається правильно виконана підготовка води. Цей процес складається з кількох кроків.
  • Пом'якшення води.

Вода, яка заливається в штучну водойму, буває спочатку жорсткою. Це зумовлено надлишком кальцію та металів. Запобігти появі мінеральних відкладень допоможуть спеціальні пом'якшувальні препарати. Aquadoctor SM StopMineral и Crystal Pool MetalGone - для зниження кальцієвої жорсткості та видалення металів, Aquadoctor StopMetal - для видалення металів. Застосовувати ці засоби рекомендують, заповнюючи басейн вперше, а також за наступних долив води.

  • Підтримання рівня pH. 

Рівень pH вважається нормальним, що він відповідає 7.2-7.4. Перевищення цього рівня призводить до того, що зростає лужність води, але в стінках чаші спостерігається поява вапняних відкладень. При зниженому рівні pH у воді підвищується кислотність, що сприяє появі корозійного нальоту. Підтримувати кислотно-лужний баланс на належному рівні допоможе тестування води, а також використання коригувальних засобів pH Плюс та pH Мінус.

  • Профілактика нальоту органічного походження.

Уникнути скупчення водоростей та різних органічних речовин у чаші басейну допоможе ефективний окисник. Поки що найкращим способом зруйнувати водорості вважається хлорування. Регулярне оброблення басейнів проводять з використанням повільного хлору, а для ударного хлорування використовують шок-хлор. Враховуючи те, що з часом водорості стають стійкими до хлору, у воду після кожного хлорування рекомендують вводити альгіциди. Вони зупиняють зростання та розвиток водоростей, а також посилюють дію хлору.