Більшість приватних басейнів розташовані на подвір’ї – це зручно у користуванні та обслуговуванні, але експлуатувати їх можна не цілий рік. Наявність критого басейну – можливість організувати відпочинок в будь-який час. Головне, щоб було правильне розташування штучної водойми в приміщенні та продумані умови догляду. Зазвичай, розміщення басейну в будинку продумується ще на етапі його зведення, оскільки конструкція повинна відповідати всім санітарним нормам та правилам.
Правила обслуговування басейну в будинку
Крім обробки води для забезпечення комфортного та безпечного середовища приміщення також повинно відповідати ряду критеріїв. Так, щоб мінімізувати витрати на освітлення, слід встановити великі вікна у приміщенні (краще панорамного формату). Приміщення, в якому розміщений басейн, слід ізолювати він інших кімнат. Також повинна бути передбачена якісна вентиляційна система. Все це організовується через підвищений рівень вологи у такій кімнаті.
Обслуговування басейну в приміщенні, як правильно це робити:
- Провести механічне очищення води та стінок басейну. Для цього виловити сміття з води (у випадку з критими басейнами робити це простіше та швидше, ніж з тими, що знаходяться на відкритій території). Для більш ретельного очищення стінок басейну (особливо великих за розміром штучних водойм) скористатися водним пилососом – ручного чи автоматичного типу. Для фільтрації води в басейні на постійній основі передбачити встановлення фільтрів. Найпопулярніші серед них: діатомові, пісочні, картриджні.
-
Проводити хімічну обробку води – знезараження. Найпопулярнішими засобами для такої процедури є хлор та активний кисень. Перший є ефективним, але він більш агресивний та може мати неприємний запах, що особливо некомфортно, якщо басейн розташований у приміщенні. Безпечним сучасним препаратом буде активний кисень, альтернатива хлору, яку використовують для обробки навіть басейнів, якими користуються діти.
-
Підтримка оптимального рівня кислотно-лужного балансу – важлива умова, як для басейнів закритого, так і відкритого типу. Оптимально, якщо показник буде в межах 7,2-7,6. Якщо він відрізняється від норми, скористатися спеціальними засобами для його врегулювання. Зробити це важливо для того, щоб середовище було безпечним для купання, а хімія для басейну ефективною. Краще вимірювати його не тільки перед проведенням дезінфекції, але й 1 раз на 6-7 днів для своєчасного контролю.
-
Видалення дрібного бруду, який не вловлюється фільтраційною системою. Для цього використовують флокулянти та коагулянти. Їх застосування дозволяє зробити воду чистою та прозорою. Частіше такі препарати застосовують для води в басейні, який знаходиться під відкритим небом.
-
Усунення водоростей. Така проблема актуальна для всіх басейнів, не залежно від того, де вони розташовані та які їх розміри. Не тільки прибрати водорості, але й зелену воду та мул допоможе альгіцид. Щоб мінімізувати їх появу, варто не тільки правильно застосовувати хімію, але й провести профілактику: правильно та своєчасно доглядати за штучною водоймою, контролювати якість роботи фільтраційної системи та циркуляції води, правильно дозувати хімічні препарати.
Щоб постійно підтримувати робочий стан басейну в будинку та його обладнання, слід дотримуватися кількох простих правил експлуатації. Для заповнення штучної водойми краще використовувати прісну воду, можна водопровідну. Вміст у цій воді хімічних речовин та мінералів повинен бути мінімальним. Як мінімум 1 раз на 6-7 днів робити забір води на визначення показника ph та врегульовувати його за потреби.
Ремонтні роботи обладнання штучної водойми краще довірити спеціалістам, якщо не має досвіду та впевненості, що все буде зроблено правильно. Правильно зведений басейн у приміщенні та його якісна та своєчасна обробка дозволяє насолодитися комфортним та безпечним відпочинком.