Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Обслуговування басейну наприкінці літа

Обслуговування басейну наприкінці літа

Особливого обслуговування басейн потребує в літній період. В цей час він найбільше використовується і саме влітку через спеку збільшується ризик активного розмноження шкідливих мікроорганізмів у воді. Щоб використання штучної водойми було безпечним, варто слідкувати за чистотою та прозорістю води, своєчасно очищати стінки басейну. З цією метою слід правильно організувати регулярне обслуговування водойми.

Організація регулярного догляду за басейном в ліній період

Зазвичай процес відбувається в кілька етапів:

  • Контроль води в чаші.

  • Обслуговування чаші басейну.

  • Прибирання ділянки навколо резервуару.

  • Своєчасний контроль за постачанням електроенергії.

На перший погляд здається, що це не так і складно, але забруднення басейну, порушення в його роботі зустрічаються нерідко. Серед проблем, які виникають найчастіше – поява водоростей в басейні та осідання нальоту на поверхні басейну. Головна профілактична робота в даному випадку – своєчасне та регулярне очищення води та чаші. Щоб мінімізувати такі ситуації, краще скласти графік обслуговування штучної водойми.

Організація обслуговування басейну наприкінці літа

Навіть коли залишаються останні дні активного купального сезону басейн потребує постійного догляду. До графіку варто включити заходи:

  • Щоденні – очищення води від дрібного сміття, комах, гілок. Обов’язково слідкувати за рівнем хлору та ph води.

  • Щотижнево - очищення води і чаші басейну механічним способом - з застосуванням щіток, спеціального пилососу, фільтраційних систем, профілактичних та дезінфікуючих засобів. Особливо важливо не допустити появу водоростей на поверхні.

  • Кожного місяця. Для обробки та знезараження води проводити процедуру шокового хлорування. Також застосовувати флокулянти, коагулянти.

Засоби для обробки басейну в літній період

Важливо не тільки проводити механічне очищення води, але й мати арсенал засобів, з допомогою яких зробити це можна швидко, безпечно та якісно.

  • Спеціальні тести для контролю рівню хлору, ph, активного кисню. Від цих показників залежить швидкість появи водоростей на поверхні, чистота, прозорість води, її якість. Якщо брати нормальні показники ph, кисню та хлору, то вони будуть наступними: 7,2-7,6; 3-8 мг/л; 0,6-1,5 проміле. Для контролю кожного показника передбачена спеціальна шкала. В разі наявності відхилень від норми варто зайнятись корегуванням даних.

  • Засоби, які допоможуть своєчасно позбутися шкідливих мікроорганізмів та забруднення. До їх складу входить активний кисень, бром або хлор. Найдавніший та доступний серед усіх засіб – на основі хлору. Не менш ефективними, безпечними та  та без запаху будуть засоби на основі активного кисню (майже 100% очищення), але препарат має вищу цінову політику.

  • Засоби для контролю жорсткості води. Цей показник важливо контролювати та корегувати за необхідності, оскільки в разі підвищення він стає причиною утворення на поверхні вапняного нальоту та порушення якості води.

  • Флокулянти та коагулянти – знешкоджують дрібні забруднення, які не може прибрати система фільтрів. Вони перетворюють їх в осад, з яким зможуть справиться спеціальні пилососи чи фільтри.

  • Альгіциди допоможуть позбутися проблеми з водоростями (як знищити їх, так і провести профілактичне очищення). В літній період вони розмножуються та поширюються дуже швидко, тому й реакція повинна бути миттєвою. Крім руйнації оболонки водоростей альгіциди стимулюють активність дії хлору.

Щоб вода в басейні наприкінці літа була чистою та безпечною для користування, слід потурбуватися, щоб завжди під рукою були спеціальні хімічні засоби, сачки, щітки. Незамінним пристроєм останнім часом став водний пилосос.