Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Обслуговування басейну своїми руками

Обслуговування басейну своїми руками

Попри всі технологічні досягнення сучасності, басейни що неспроможні очищатися власними силами. Оскільки не кожен власник домашнього штучного водоймища є експертом з його обслуговування своїми руками, ми підготували просту інструкцію, в якій докладно описано, як правильно доглядати басейн своїми руками без необхідності залучати професіоналів.

Створіть графік обслуговування басейну

Якщо довго не доглядати штучну водойму, згодом доведеться докласти значно більше зусиль і грошей, щоб привести його в належний вигляд. Щоб скоротити тимчасові та фінансові витрати на обслуговування басейну своїми руками, необхідно скласти чіткий графік робіт та намагатися його дотримуватись.

Підготуйте інструменти та набір хімії для басейну

Для обслуговування вуличного домашнього басейну необхідно підготувати наступне приладдя: Також під рукою має бути базовий набір хімії для басейну: Догляд за басейном своїми руками може вимагати специфічної хімії, але її можна буде придбати окремо за потреби.

Покрокова інструкція з догляду за басейном своїми руками

Графік обслуговування басейну включає щоденні, щотижневі, щомісячні та щорічні заходи, більшість з яких однакові для будь-яких конструкцій.

Щоденний догляд

Якщо ви не плануєте в цей день користуватися басейном, видаліть за допомогою сачка поверхневе сміття. Якщо цього не робити, забруднювачі осідатимуть на дно, і їх буде складніше видалити. Крім цього, вони забиратимуть на себе хімію для басейну, тому збільшиться її витрата.

Щодня вмикайте фільтр і дайте воді у басейні циркулювати кілька годин. Це також потрібно робити, незалежно від використання басейну. Без циркуляції вода застоюється, і в спеку в ній швидко починає розвиватися водорості.
Щоранку перевіряйте хімічний баланс води. Залежно від використовуваної дезінфекційної хімії знадобиться певний тестовий набір, за допомогою якого перевіряються одразу два параметри: рН, хлор або активний кисень. Це найважливіші показники, які завжди повинні підтримуватись у нормі:
  • рН - на рівні 7.2-7.6;
  • хлор – 0,6-1,5 проміле;
  • кисень – 3-8 мг/л.
 

При порушенні кислотно-лужного балансу коригуйте показники за допомогою спеціальних засобів – рН Мінус або рН Плюс.
Якщо рівень дезінфектора впав нижче за норму або близький до цього, необхідно додати повільний хлор або засіб на основі активного кисню. Їх можна додавати, коли рН перебуває у нормі.
Після додавання будь-якого засобу необхідно почекати деякий час та знову провести тест. Користуватися басейном можна лише у тому випадку, якщо всі показники перебувають у нормі.

Щотижневий та щомісячний догляд

Раз на тиждень проводіть чистку чаші басейну за допомогою донного пилососу та щіток. Раз на місяць (або при необхідності) можна проводити очищення поверхонь за допомогою засобу для видалення нальоту, який ефективно прибирає будь-які неорганічні та органічні відкладення.
Перевірте та очистіть скіммер. Також перевірте на предмет забруднень фільтр басейну та за необхідності проведіть його очищення методом зворотного промивання.
Наступні кроки не мають чіткої періодичності і проводяться при необхідності, але не рідше 1 разу на 14 днів:
  • Шоковая обработка бассейна (шокирование) передбачає додавання у воду ударної дози дезінфектора. Для цього необхідно використовувати швидкорозчинний шок-хлор, навіть якщо для регулярної обробки використовується активний кисень. При інтенсивному використанні басейну великою кількістю людей, а також у спеку шокування потрібно робити щотижня.
  • Обробка води альгіцидом проводиться як профілактика утворення водоростей, оскільки водорості з часом показують стійкість до хлору. Регулярне застосування альгіциду дозволить уникнути цвітіння води. У жарку та сонячну погоду альгіцид рекомендується додавати щотижня.
  • Усунення каламутності за допомогою коагулянту проводиться відразу, як тільки вода починає втрачати прозорість. Мутність води у басейні може бути викликана ранньою стадією утворення водоростей, підвищеним вмістом солей кальцію чи металів. У цих випадках перед використанням флокулянту необхідно заздалегідь вирішити проблему. Також вода мутність води може бути викликана присутністю найдрібніших залишків мікроорганізмів та забруднювачів, які через мінімальний розмір проходять крізь фільтр. Коагулюючі препарати для басейну допомагають зв'язати їх у великі пластівці, які можуть бути уловлені фільтром.

Щорічні заходи щодо обслуговування басейну

Включают подготовку бассейна к купальному сезону и подготовку к зимней консервации (для стационарных бассейнов). Кроме водоподготовки такие мероприятия состоят из проверки работоспособности всего оборудования и устранение имеющихся неполадок насоса и фильтра. Поскольку ежегодные мероприятия по обслуживанию бассейна своими руками достаточно объемные, они вынесены в отдельные статьи, которые вы можете найти в нашем блоге.