Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Обслуговування басейнів у спеку

Обслуговування басейнів у спеку

Чистий прохолодний басейн - це найкраще рішення в спекотну погоду. Однак, саме в цей час басейни використовуються частіше, а значить, і вода забруднюється в них швидше. Висока температура призводить і до інших проблем, тому власникам штучних водойм слід заздалегідь визначити стратегію обслуговування резервуара в спеку.

Як часто слід проводити аналіз води у спеку

У сонячні дні під впливом ультрафіолетового проміння навіть стабілізований хлор розпадається набагато швидше. До зменшення концентрації хлору також призводить збільшення органічних забруднювачів, що у воду з тіл відпочиваючих. Під впливом великої кількості забруднюючих речовин хлору доводиться працювати значно активніше, внаслідок чого його концентрація швидко знижується, як і працездатність. Під час інтенсивної експлуатації більш нестабільним стає рівень pH, а він безпосередньо впливає на ефективність хлорної хімії для басейнів. Тому у спеку фахівці рекомендують проводити контроль якості води в резервуарах щодня. При цьому слід орієнтуватись на показники норми:
  • хлору – 0,6-1,5 мг/л;
  • pH – 7.2-7.4.

Для того щоб перевірити воду в басейні, можна скористатися комплексним таблетковим тестером Aquadoctor Box pH і CL. Щоб забезпечити регулярний контроль, слід придбати достатній запас таблеток для перевірки pH і рівня хлору.

Як регулювати pH води в спеку

Підтримка рівня pH у спеку на належному рівні – один із найважливіших моментів при обслуговуванні басейнів. Саме від цього залежить ефективність роботи інших хімічних препаратів, які використовуються у спеку. Тому, при зміні будь-яких показників, насамперед слід привести до норми pH. Зробити це можна за допомогою регулюючої хімії pH Плюс або pH Мінус.

Хлорна дезінфекція басейнів у спеку

Найбільш ефективним і простим способом підтримувати необхідний рівень вільного хлору у спеку є повільно розчинні таблетки. Для цього слід правильно розрахувати необхідну кількість хлорного препарату на об'єм резервуару та помістити таблетки у скіммер або дозатор. Таблетки будуть повільно розчинятися та підтримувати потрібний рівень вільного хлору. При цьому слід стежити за швидкістю розчинення пігулок та вчасно закладати нові.
Крім цього, фахівці рекомендують раз на тиждень проводити шокову обробку басейну за допомогою швидкорозчинного шок-хлору. Цей препарат здатний підняти рівень вільного хлору в 10 разів, що сприяє швидкому знищенню патогенних мікроорганізмів та водоростей у воді.
Як ефективні препарати повільного та швидкого хлору для проведення шокової та регулярної хлорної дезінфекції можна порекомендувати засоби, представлені в лінійках 
Aquadoctor та Crystal Pool.

Методи профілактики розвитку водоростей

У спеку значно швидше розвиваються не лише шкідливі мікроорганізми та водорості. Стати зеленим басейн може лише за одну ніч. З зеленими шкідниками дуже добре справляється хлор, проте водорості дуже швидко адаптуються до нього та виробляють стійкість до засобів на основі хлору. Підтримати хлор та зупинити ріст водоростей ще на етапі суперечка допоможе альгіцид. В основі даного препарату активна речовина, яка впливає на водорості ще на клітинному рівні та зупиняє їх зростання. Так, альгіциди Аквадоктор та Крістал Пул допоможуть впоратися з усіма видами водоростей – зеленими, бурими, жовтими та іншими. А також будуть ефективні для боротьби зі спорами грибків, пліснявою та бактеріями. У спеку для басейну рекомендується застосовувати альгіциди раз на тиждень після шокового хлорування води.

Комплексне оброблення води в спеку

Якщо багатоступінчастий догляд за басейном, що вимагає застосування кількох препаратів, спричиняє складнощі, можна піти іншим шляхом. Для цього розроблені пігулки хлору 3 в 1 AquaDoctor MC-T, а також пігулки для басейну 4 в 1 серії Crystal Pool MultiTab. Обидва ці препарати містять у складі хлор, альгіцид та коагулянт (препарат, що забезпечує прозорість води). Крім того, другий засіб допомагає стабілізувати рівень pH.

Проведення механічного очищення басейну

Як правило, у відкриті басейни вітром наноситься багато сміття. Це призводить до швидкого забруднення води. Поверхневе сміття слід регулярно прибирати за допомогою сачка, а сміття, що осідає на дно, чистять донним пилососом.
Щотижневого очищення також вимагають стіни, дно та стики чаші басейну. Таке прибирання виконують із застосуванням спеціальних щіток. Виконувати очищення можна без застосування хімії, але якщо по ватерлінії з'явилися видимі забруднення, рекомендується знизити рівень води та очистити стіни за допомогою препарату
Aquadoctor CW CleanWatrline. Цей препарат не піниться і не впливає на якість води. Однак, після додавання води необхідно перевірити рівень pH та хлору. За потреби показники потрібно відкоригувати
Циркуляція та фільтрація води в басейні під час спеки

Уникнути застою води у літню спеку допоможе регулярна циркуляція. Її слід включати на 8-12 годин мінімум. Також потрібно раз на кілька днів перевіряти фільтр та, при необхідності, його очищати.
Якщо дотримуватися вищезазначених правил, вода в басейні навіть у спеку залишатиметься чистою та прозорою. Полегшити собі роботу допоможе спеціально розроблений графік обслуговування басейну та придбання необхідного запасу спеціальної хімії.