Щоб не допустити потрапляння сміття чи інших видів забруднювачів в басейн, варто використати спеціальні захисні полотна. В залежності від особливостей використання вони можуть бути стаціонарними та мобільними, м’якими та жорсткими.
Обираючи накриття для конструкції враховувати, що воно буде виконувати не лише захисні функції, але й теплозберігаючі. Це дозволить значно рідше обслуговувати ємність та витрачати менше коштів на обігрів. Якщо поверхня буде накритою, вона захищена від зміни мікрофлори в чаші та активного утворення водоростей.
Солярні плівки, як вид захисного покриття
В залежності від розмірів, форми та особливостей конструкції басейну в якості захисного покриття можуть бути встановлені павільйони розсувного типу, ролетне або батутне покриття, полівінілові матеріали. Популярними, простими у використанні та доступними в ціні є солярні плівки. Вони являють собою щільне полімерне полотно синього відтінку, на поверхні якого знаходиться безліч повітряних камер у формі бульбашок. Подібні елементи дозволяють постійно підтримувати плівку на поверхні води. Також такі бульбашки виконують функції лінз, через яких проходить тепло і прогріває воду.Основні характеристики плівки:
- Її використання дозволяє знизити навантаження на роботу фільтрів. Також спеціальне накриття зменшує витрати на обігрів конструкції та її очищення.
- Плівки можуть застосовуватись для басейнів будь-якого типу.
- Покриття відрізняється стійкістю до впливу ультрафіолету. Його особлива форма дозволяє вдень прогріти воду на +10 - +12°С, а в темний час доби знизити рівень випаровування вологи та її охолодження близько на 80%. Саме за теплозберігаючі властивості найбільше цінять цей матеріал.
- Якщо басейн розташований в приміщенні, за рахунок мінімального випаровування не підвищується рівень вологи. Відповідно, ризик появи неприємного запаху та слідів цвілі на стінах мінімізується.
- Солярна плівка використовується як захисне полотно від потрапляння сміття в басейн. Така функція особливо актуальна в період, коли штучною водоймою тривалий час не користуються.
Як обрати солярну плівку
Обираючи солярну плівку, орієнтуватися, що матеріал запропонований двома видами: в формі рулону (зазвичай, відрізати можна необхідну довжину) та в вигляді полотна стандартних розмірів (наприклад, для басейнів круглої форми).
Крім цього, варто врахувати і такі показники, як товщина полотна (ідеальний варіант для басейну – 400-600 мікрон). Звернути увагу й на повітряні камери-бульбашки. Вони повинні бути рівномірно розміщені та приблизно однакового розміру – мінімум 11-12 мм в діаметрі. Якщо в планах використовувати плівку для прогріву води та збереження тепла, краще обирати матеріали темнішого кольору.
Якщо басейн великого розміру чи нестандартної форми, варто додатково з плівкою купити й спеціальний пристрій, з допомогою якого можна швидко її змотати. Полотно буде охайно зібране, а сам процес займе лише кілька хвилин.