Чимало господарів, обираючи між викопним та каркасним басейном, схиляються до другого варіанту: така гідротехнічна споруда доступніша, простіша у догляді, а задоволення від купання – не менше. Та й з монтажем каркасного басейну впоратися не важко.
Монтаж каркасного басейну: покроковий план
При встановленні каркасної водойми варто дотримуватися наступного плану:
-
Обрати місце розташування. Ділянка має бути дещо більшою, ніж чаша басейну, адже поряд з ним треба розмістити насос, фільтр та систему підводу та зливу води. Не підійде територія поблизу погребів і підвалів, - у разі аварії їх може затопити. Також не варто виконувати монтаж каркасного басейну під нависаючими кущами і деревами. З них падатиме сміття, а тінь заважатиме рівномірному прогріванню води.
-
Підготувати ділянку до встановлення басейну. Її ретельно очищають від камінців, коріння рослин та іншого сміття, знімають верхній шар землі (приблизно 10 см) трамбують та вирівнюють. Якщо встановлюється великий каркасний басейн, який не розбирається на зиму, землю під ним засипають піском (товщина шару – 20 см) або заливають бетоном. Нерідко каркас на одну третину вкопують в землю.
- Встановити гідроізоляційну підстилку. Підготовлена ділянка накривається спеціальною підстилкою з полімерного матеріалу. Можна використовувати шмат брезенту чи цупкого поліетилену. Це забезпечить більший термін експлуатації басейну та покращить його теплоізоляцію.
-
Зібрати сам каркасний басейн. Роботи проводяться за інструкцією від виробника гідротехнічної споруди. Особливу увагу при монтажі каркасного басейну потрібно звернути на розташування зливного отвору: він має міститися там, звідки зручно відкачувати воду.
-
До каркасного басейну під’єднується фільтр і насос. Після заповнення водою перевіряється їх справність та правильність з’єднання.
Після монтажу басейну слід ретельно слідкувати за станом води, аби купання було безпечним та комфортним.
Хімія, необхідна для догляду за каркасним басейном
Власнику басейна на каркасі варто запастися:
- Тестерами кислотно-лужного балансу (PH). Для того, щоб препарати для басейну діяли, показник PH має становити 7.2-7.4. Перевіряють його після запуску басейну, а надалі – один раз на тиждень.
- Регулюючою хімією. Препарати понижують або підвищують рівень PH, щоб він відповідав нормі;
- Засоби для знезараження води. Використовуються для знищення грибків, цвілі, хвороботворних бактерій та вірусів. Найпоширенішими є препарати на основі хлору – доступні та дієві. Альтернативою є хімія на основі активного кисню, яка часто обирається для домашніх та дитячих басейнів. Вона не викликає алергічних реакцій та сумісна з хлором. Вміст хлору чи активного кисню також перевіряють тестерами раз на тиждень.
- Альгіциди – препарати для боротьби з мікророслинністю, що руйнують її захисну оболонку та зупиняють цикл розмноження. Про появу водоростей свідчить зміна кольору з прозорого на зеленкуватий, слиз на стінах та дні, характерний запах цвітіння. Застосовуються і з профілактичною метою;
- Коагулянти. Акумулюють надлишки мінеральних і заліза у воді – вони випадають осадом на дно і збираються пилососом. Препарати вводяться у разі відчуття жорсткості, появі металевого запаху та зміни кольору води в в каркасному басейні на брудно-коричневий.
В магазині WaterLine власники штучних водойм знайдуть усе необхідне для обслуговування каркасного басейну – від сачків і щіток до хімії від провідних світових брендів – Aqua Doctor та Сristal Pool. Наші менеджери допоможуть підібрати оптимальний набір хімії для каркасного басейну.