Басейном на території присадибної ділянки чи дачі сьогодні нікого не здивуєш. Цей елемент є улюбленим місцем відпочинку та, як правило, з потеплінням його починають готувати до нового сезону. Проте, буває навпаки. З тих чи інших обставин приймаються рішення не розконсервувати резервуар. Якщо так сталося, слід не забувати про те, що навіть у такій ситуації басейн потребує догляду.
Навіщо слідкувати за басейном, який не використовується
Консервацію відкритих басейнів здійснюють після того, як температура повітря на вулиці опускається нижче за 15 градусів. У цей час у басейні повністю спускають воду, очищають усі поверхні, знімають обладнання та знову наповнюють резервуар водою. До неї додають спеціальну хімію, яка перешкоджає виникненню бактерій, водоростей та інших мікроорганізмів. Чашу заповнюють водою приблизно на 2/3 і роблять це для того, щоб уникнути руйнування конструкції басейну через зимовий рух грунтів, пошкодження поверхонь резервуара і збереження його максимальної чистоти.Якщо приймається рішення, не використовувати басейн у новому сезоні, залишати його у безхазяйному стані не можна. З підвищенням температури, вода почне псуватися, в ній заведуться різні мікроорганізми, бактерії, грибки і розмножуватимуться водорості. Це загрожує не тільки неприємною для ока картиною та особливим ароматом, а й може призвести до пошкодження покриття та інших елементів штучної водойми.
Що робити, щоб басейн залишався у придатному стані
Щоб басейн залишався в придатному стані і в новому сезоні знову доставив своїм господарям приємні емоції, знадобиться зовсім небагато зусиль та мінімальний набір хімії для басейну. Саме спеціалізовані препарати допоможуть забезпечити ефективний догляд за водою та максимальну безпеку басейну.
Як при експлуатації, так і за простої слід регулярно проводити контроль рівня pH. Для цього у продажу є спеціальні тестери, які дають можливість самостійно контролювати кислотно-лужний баланс води у басейні. Нормальним вважається показник pH у межах 7.0-7.6. Якщо це значення нижче або вище за норму, його потрібно відрегулювати за допомогою препаратів pH Плюс або pH Мінус. Слід сказати, що рівень pH впливає на ефективність роботи хімії, тому підтримувати його в нормі дуже важливо.
Що стосується дезінфекції води, то від неї відмовлятися також не варто. При цьому достатньо проведення періодичної шокової обробки. Хлор препарати тривалого впливу можна використовувати. Швидкорозчинний шок-хлор підвищить рівень вільного хлору, що дозволить запобігти розвитку в резервуарі патогенних мікроорганізмів, грибків, бактерій та водоростей. Як правило, на час консервації у басейні знімають обладнання та в т.ч. насоси тому шок-хлор вносять вручну. Для цього таблетки або гранули розчиняють у відповідній ємності згідно з інструкцією та вводять у воду рівномірно по периметру басейну.
Крім шок-хлору, фахівці рекомендують також додавати у воду альгіцид. Це один із препаратів спеціальної хімії основою якого є спеціальна речовина, що дозволяє підтримати дію хлору та зупинити розвиток водоростей ще на клітинному рівні. У спеку застосування альгіциду найбільш обґрунтовано, т.к. у цей період зелені шкідники швидко адаптуються та виробляють стійкість до хлору.
До мінімального набору хімії для басейну також можна включити AquaDoctor Альгіцид AC Mix. Це розчинний препарат, що допомагає позбутися суперечок, грибків, бактерій та водоростей. Як правило, він використовується у водоймах, у яких не купаються люди. Вартість такого засобу невисока, а діє він швидко та ефективно.
Визначаючись із мінімальним набором хімії для свого басейну, слід врахувати такі параметри, як глибина та розміри, матеріали покриття. Якщо самостійно підібрати хімію для водоймища не виходить, можна звернутися до консультантів інтернет-магазину "ВотерЛайн".