Наявність на присадибній території відкритого басейну означає не лише приємний відпочинок, а й регулярний догляд. Особливо пильним він має бути влітку, адже підвищена температура повітря, тепла вода та велика кількість відпочивальників є сприятливими факторами для розмноження бактерій, грибків та водоростей. Що робити щоб басейн завжди дарував задоволення, а вода у ньому залишалась ідеально чистою, поговоримо далі.
Механічне очищення басейну влітку
Механічне очищення полягає в очищенні води за допомогою сачка, пилосмоку та фільтру. Тому, слід щоденно виловлювати сміття, що потрапляє до резервуара. Застоюванню води протистоятиме якісна фільтруюча система. Фахівці стверджують, що весь обсяг води має проходити через фільтр не менше трьох разів на день. Це означає, що фільтраційна система має працювати 8-10 годин щоденно.
На ніч чи під час простою басейн можна накривати. Це дасть змогу значно зменшити кількість сміття, що потрапляє до резервуара зовні. Якщо використовувати спеціальну солярну плівку для басейну, можна отримати й інші переваги:
-
знизиться випаровування води, що дозволить зменшити використання спеціальної хімії для басейну;
-
температура води у нічний час знижуватиметься значно повільніше, тому навіть у прохолодні дні вода в басейні, що накривається, буде вищою.
Літнє механічне очищення басейну також потребує регулярного догляду за дном чаші. Робити це потрібно раз на тиждень. Аби прибирання донної поверхні було більш ефективним та простим, можна придбати донний пилосос з вакуумною насадкою. Стінки, кути, сходинки очищують за допомогою спеціальних щіток та телескопічної штанги, а от миючі засоби використовувати у такому разі не завжди потрібно.
Якщо очищення потребує ватерлінія, воду у басейні приспускають і видаляють забруднення за допомогою спеціального препарату AquaDoctor CW CleanWaterLine. Засіб ефективно бореться з усіма видами органічних, білкових та жирових забруднень. Після такого очищення слід долити воду в басейн та перевірити рівень pH. У випадку необхідності його треба довести до норми.
Слід зазначити, що влітку слід обов’язково стежити за рівнем води в резервуарі. Він повинен триматися на середині скімера, щоб поверхневе сміття всмоктувалося фільтром. У разі, якщо використовується пісочний фільтр, його треба раз на тиждень чистити методом зворотної промивки. Регулярної очистки від бруду потребує також скімерний кошик.
Хімічне очищення води влітку
Очищення води за допомогою спеціальної хімії влітку особливо важливе. Однак, перед тим, як вдатися до застосування будь-якого хімічного засобу, слід перевірити кислотно-лужний баланс води та рівень дезінфектанта. Роблять це щоденно за допомогою спеціального комплексного тестера. Він визначає два показники одночасно. У випадку використання хлору – це pH та хлор, у випадку застосування хімії на основі активного кисню – pH та O2. Отже нормальними є наступні показники:
Регулярне тестування води дає можливість вчасно помітити проблеми та відкоригувати хімічний баланс, що допоможе уникнути багатьох проблем під час літнього використання басейну.
Хімія для літнього обслуговування басейна
-
Регулятори pH. Підтримка рівня кислотно-лужного балансу - один із найважливіших моментів літнього обслуговування. Саме від pH залежить ефективність інших препаратів. Для корегування pH рекомендується використовувати препарати pH Плюс або pH Мінус.
-
Препарати для регулярної дезінфекції. Ними слід скористатись у випадку коли рівень дезінфектора падає. Це може бути повільний хлор або засіб на основі активного кисню.
-
Препарати для шокової обробки. Використовуються у разі зниження рівня дезінфектора нижче норми. Шок-хлор також рекомендують додавати у воду після сильних злив чи під час цвітіння водоростей.
-
Хімія проти водоростей. У літній час водорості - чи не найбільша проблема власників басейнів. Найбільш вдало із зеленими паразитами бореться хлор, однак з часом водорості до нього адаптуються. Альгіциди протистоять водоростям ще на клітковому рівні, а у комплексі з хлором становлять для них страшну силу.
-
Засоби проти помутніння. Інколи вода, навіть не зважаючи на усі зусилля власника, залишається каламутною. Причиною цього є найдрібніші частинки забруднень, які фільтр вловити не в змозі. Ось тут і стане в нагоді коагулянт. Він зв’язує дрібні частинки в більш великі. Вони осідають на дно і звідти їх можна прибрати пилососом.
Усі вищеперераховані препарати є у вільному продажу. До кожного з них виробники додають детальну інструкцію з використання. Щодо зусиль, витрачених на обслуговування басейна в літній час, вони варті того задоволення, яке відпочивальники отримують у чистому та безпечному басейні. Наявність на присадибній території відкритого басейну означає не лише приємний відпочинок, а й регулярний догляд. Особливо пильним він має бути влітку, адже підвищена температура повітря, тепла вода та велика кількість відпочивальників є сприятливими факторами для розмноження бактерій, грибків та водоростей. Що робити щоб басейн завжди дарував задоволення, а вода у ньому залишалась ідеально чистою, поговоримо далі.