Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Купання в басейні на Водохреща

Купання в басейні на Водохреща

Християнам, які намагаються дотримуватись традицій на Водохреще, інколи важко знайти ополонку поблизу. У такому випадку досить часто люди використовують басейни, адже за церква стверджує, що у цей день великої сили набуває будь-яка вода, незалежно від джерела (річка, озеро, вода з крану).

Якщо людина є власником штучної водойми, гріх не скористатися цим благом цивілізації на Водохреще. Завдяки басейну занурення у хрещенську воду пройде за більш комфортних та безпечних обставин.

Що врахувати перед тим, як занурюватися в хрещенську воду у басейн

Не зважаючи на місце занурення, перед тим, як пірнати слід ознайомитися з низкою правил, а саме:

  • категорично заборонено занурюватись в холодну воду, вагітним жінкам, людям, що мають хронічні захворювання, дітям до 6 років, особам, старшим 60 років;

  • в день пірнання категорично заборонено вживати алкогольні напої;

  • заходити в воду слід поступово, а проводити в ній можна не більше 10 секунд;

  • занурюватися в воду з головою не слід, це небезпечно;

  • після виходу з води рекомендується обтертися сухим рушником, вдягти теплий сухий одяг та випити гарячого чаю.

Занурюватися в воду на Водохреще треба в безпечних, спеціально відведених місцях, під наглядом підготовлених фахівців (рятувальників, медиків). Якщо скористатись для пірнання власним басейном, то водойму слід заздалегідь підготувати.

Що варто передбачити перед зануренням в басейн

Занурення на Водохреще саме в басейн - досить непогана ідея. Окрім безпеки (наявність сходинок, поручнів), вода в ньому набагато чистіша, аніж у річці. До того ж, людей навколо значно менше, що не призводить до черг та непередбачуваних ситуацій. Проте підготуватися до Водохреща у басейні слід заздалегідь. Якщо басейн відритий та дозволяє погода, то варто виконати наступні заходи:

  • підготувати територію навколо басейну (розчистити доріжки, зняти захисне покриття, прибрати компенсатори);

  • почистити водну поверхню від великих забруднень (листя та предметів, що випадково потрапили в резервуар);

  • перевірити воду на дотримання кислотно-лужного балансу, який безпосередньо впливає на дію інших засобів та комфорт пірнальників;

  • виміряти рівень хлору, який відповідає за безпечність води;

  • перевірити поверхні гідроспоруди на наявність водоростей та інших забруднень.

Яких заходів треба вжити, щоб занурення на Водохреща було безпечним

Підготувавши територію, підготуйте й воду. Водне середовище в басейні потребуватиме:

  • Додавання дезінфікуючих засобів. Це може бути препарат на основі хлору, або активного кисню. Він допоможе убезпечити пірнальників від впливу хвороботворних бактерій, вірусів та грибків.

  • Внесення засобів коригування pH. Якщо рівень pH не відповідає показникам 7,2-7,6, його потрібно привести до норми. У цьому випадку використовують препарати pH-плюс або pH-мінус.

  • Використання альгіцидів. Зазвичай такі препарати вносять перед консервацією басейну, однак, якщо зима тепла, то розвиток водоростей не виключити. Для боротьби з ними знадобиться альгіцид.

Також можна скористатися коагулянтами, які допоможуть добитися прозорості води та засобами для пом’якшення, які нівелюватимуть вплив заліза, кальцію та інших металів, що містяться у водному середовищі. Церква стверджує, що вода на Водохреще набуває особливої сили. Вона допомагає змити гріхи, очистити душу та зміцнити здоров’я. Українці з 2024 року відзначатимуть Водохреще 6 січня, а не 19-го. Проте, неважливо за яким календарем люди святкуватимуть цей день, головне, щоб він для них минув безпечно та з користю.