Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Коричнева вода у басейні після хлорування

Коричнева вода у басейні після хлорування

Щоб очистити і продезінфікувати воду в штучному водоймищі, зазвичай застосовують спеціальні хлорсодержащіе препарати. Однак, постійне застосування повільно розчинного у воді або швидкого хлору призводить до того, що вода набуває коричневого відтінку. Болотний вид води зовсім непривабливий для тих, хто купається, тому вимагає негайного вирішення проблеми. Іноді такий ефект спостерігається вже другого дня після обробки резервуара. Дуже ймовірним є поява коричневої води в басейні після застосування шок хлору. Щоб впоратися з ситуацією, варто вивчити причини, з яких відбувається зміна кольору води, а також визначити методи обробки басейну.

Причини, через які вода в басейні стає коричневою

Найчастіше причину, через яку вода після обробки шок хлором стає коричневою, слід шукати у жорсткості води. Найчастіше заповнення резервуару водою відбувається зі свердловини, муніципальної системи чи колодязя. Як правило, ці системи працюють на базі старих металевих труб, у яких висока концентрація металів. Поки наявне залізо перебуває у двовалентному стані, вода буде прозорою. Якщо настає хімічна реакція з дуже сильним хімічним окислювачем, наприклад, хлором, залізо перетворюється на тривалентний стан. По суті, воно перетворюється на іржу. Саме вона і надає воді неприємного коричневого відтінку.

Слід враховувати, що повернути тривалентне залізо у двовалентний стан не вдасться. Єдиною можливістю очистити коричневу воду є видалення іржі та профілактика її появи. Інакше це загрожує утворенням плям на поверхні басейну, комплектуючих та обладнання.

Як позбавити басейн від коричневої іржі

Щоб запобігти появі іржавої води в штучній водоймі, слід вдатися до оперативних і дієвих кроків. Насамперед, у воду рекомендується додати ізолюючий реагент або коагулянт. Це може бути рідкий препарат Crystal Pool Floc Ultra Liquid. Також можна скористатися засобами AquaDoctor FL або Aquadoctor SF.

Ці коагулянти призводять до зв'язування мінералів у воді та утворення осаду, що видаляється водним пилососом. Щоб не перевантажувати фільтр і прискорити видалення осаду, флокулянт рекомендується вносити за допомогою фільтруючої системи. Потім фільтр залишають у робочому стані на 2-3 години.

Після того як вода басейну буде очищена за допомогою фільтра, систему залишають у робочому стані на кілька годин. Потім її очищають за допомогою методу зворотного промивання.

Як видалити метали з води

Жорсткість води, що заливається у басейн, перевіряється за допомогою тестування. Його можна провести самостійно або у лабораторії. Вода в резервуарі вважається твердою, якщо кількість металів перевищує показник 0,8 мг/л. У такому разі воду потрібно пом'якшити. Здійснити це допоможе спеціальна хімія. Це може бути AquaDoctor SMe StopMetal або Grystal Pool MetalGone. Препарати використовують як при першому заповненні штучного водоймища, так і при його поповненні.

Профілактика води у резервуарі

Значно спрощує догляд за резервуаром наповнення його водою, що вже очищена від металевих домішок. Для цього встановлюють спеціальну стаціонарну фільтрувальну установку. Окрім цього слід стежити за дотриманням у воді хімічного балансу. Нормальним вважається рівень від 7.2 до 7.6 рН. Якщо значення нижче, вода набирає кислотність та сприяє початку корозійних процесів.

Щоб вода в резервуарах не набувала коричневого відтінку, слід виробити регулярний графік обслуговування басейну. При цьому рекомендується вдаватися лише до якісної хімії. Її можна придбати на сайті інтернет-магазину
Вотерлайн. Тут же можна отримати відповіді на всі питання, що вас цікавлять, і підібрати необхідні засоби для басейну.